Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

5 posters

Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga WebMaster Fri 18 May 2012 - 23:52

Martesa eshte e dobishme si per femren dhe per mashkullin edhe pse ne fakt me shume perfiton mashkulli se femra.
Meshkujt kot qahen e ankohen, por duhet t'ja dine per nder gruas. Gruaja nga natyra eshte shume perkushtuese, suportive ndaj burrit e femijeve. Burri ne pergjithesi eshte nga natyra me i terhequr dhe kur vjen puna tek kujdesi ndaj vetes. Eshte ajo qe e shtyn te mbaje diet, drejt nje lifestyle me te shendetshme. Eshte ajo qe e shtyn te vizitohet. meshkujt ne pergjithesi e shikojne vizitat ne spital i shikojne si sjellje e sexit te dobet, u duket sikur nuk jane ''meshkuj te vertete'' nese ngelen spitaleve. Ndersa beqaret ja varin me shume shendetit, dietes.

Jo me kot thuhet. "Femra semuret me shume, meshkujt vdesin me shpejt" Vet menyra e jeteses jo te shendetshme qe ata zgjedhin con qe te rrojne me pak se femrat.


Meshkujt e martuar vuajne me pak nga stresi se meshkujt beqare. Kjo vlen dhe per femren. Gjithmone kur kemi te bejme me nje martese ku dy patneret ndihmojne e kontribojne ne familje. Ne te kundert ka efekte shume negative ne shendetin mendor sidomos per femrat. Ne nje martese ku ka abuzim fizik, sexual e psikologjik atehere femra eshte me e prirur te vuaje nga semundjet mendore, stresi, depresioni, ankthi, fobia, etj.

Gjithashtu meshkujt e martuar stresohen me pak, kur humbasin nje pune dhe kane partneren qe mund ti supportoje ekonomikisht dhe emocionalisht. Po ashtu e njejta gje vlen dhe per femren. Nenat single kalojne me shume stress se ato te martuarat.
Keshtu meshkuj martohuni nese doni te keni nje shendet me te mire dhe te jetoni gjate.juhjjjjj
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Anakonda Sat 19 May 2012 - 17:05

epo martesa edhe stress eshte edhe qejf esht;cdo gje ka anet e mira dhe te keqijat e saj;e mir esht qe do krijosh familjen tende;e keqja esht se do durosh burrin,vjehrren,vjehrrrin,kuneterit e kunatat(ec e martohu atehere).
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Ariel Sat 19 May 2012 - 23:13

e sinqerta shkruajti:epo martesa edhe stress eshte edhe qejf esht;cdo gje ka anet e mira dhe te keqijat e saj;e mir esht qe do krijosh familjen tende;e keqja esht se do durosh burrin,vjehrren,vjehrrrin,kuneterit e kunatat(ec e martohu atehere).

Hahahahahahahahaaa pse e ke keq eeee..me mire beqare.... je farewww je farewww

Puna eshte qe martesa pak a shume eshte llogari...nese te del mire martohu...nese jo...me mire ashtu si jeni po pa femije...
Pastaj koha e vjehrres e kunatave ka ik, gjithsekush ne shpine e vet.
Une kam nji cun...dhe zot shyqyr qe i kam kushtet qe te kete shtepine e vet para se te martohet...jo per mua po per rehatine e ciftit...

Pastaj ta mendosh holle holle...me mire bashkjetese...me t'pame e me t'bome pastaj.
Po patet lek me ble shpi....e me perballu kalamajte, martohuni.. juhjjjjj
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 6 Jun 2012 - 19:01

Kam qene beqare, me ka pelqy aq sa kam nejt beqo, kam shiju jeten shoqerine shkollen etj sa mos mem ngel gjo merak.Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776 ..bashkejtesen se sdi ca eshte ajo.

Martesa ah sa e embel zot o zot, ndjehesh e plotesuar shpirterisht.

Ja u keshillojStresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Ariel Wed 6 Jun 2012 - 19:51

Єямєℓiиdå shkruajti:Kam qene beqare, me ka pelqy aq sa kam nejt beqo, kam shiju jeten shoqerine shkollen etj sa mos mem ngel gjo merak.Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776 ..bashkejtesen se sdi ca eshte ajo.

Martesa ah sa e embel zot o zot, ndjehesh e plotesuar shpirterisht.

Ja u keshillojStresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776

Prit mi se je ke pjesa mjaltit akoma mos jep keshilla para kohe je farewww je farewww je farewww je farewww je farewww je farewww

Ashtu e pac gjithe jeten mooooj juhjjjjj PUCC PUCC PUCC
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 19:57

Kur kam qene i fejuar vallai mu shkurtu liria ... plus qe gruja sme fliste shqip plus qe ishte ne shqiperi dhe mezi merrej vesh me te shpise pah me pat ik truri ca vjet por pastaj kaloi...u ndame
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Ariel Wed 6 Jun 2012 - 20:13

Ti mund te japesh pergjigjen me te sakte ne fakt...

Epo kur je beqar do te martohesh...te kem familje thua e te mos me zere pleqeria vetem,..kur martohesh thua..ah te isha beqar do kisha kursyer kushedi sa halle e probleme...nuk i gjendet dermani kesaj pune. juhjjjjj
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jun 2012 - 20:20

mua mome sme intereson ns martohem apo bashkjetoj rendesi ka qe mos te vdes i vetmuar

cdo gje e bukur ka te keqen e saj por flm qe jane te dyja qe te harrohet njera

nje muaj stress nje perqafim nga e dashura jote apo gruaja kalon cdo gje ne balance qetesi relax...femra a si droge e ke afer te qeteson nuk e ke te ik truri kur ke nevoje per te

pse ju ka fal zoti me kaq opsione te medha eeww
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Ariel Thu 7 Jun 2012 - 0:56

Sepse jemi hyjnore por qe nuk dine te na vleresojne per aq sa jemi ( e thash ne pergjithesi kte)
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 8 Jun 2012 - 9:51

Ariel shkruajti:
Єямєℓiиdå shkruajti:Kam qene beqare, me ka pelqy aq sa kam nejt beqo, kam shiju jeten shoqerine shkollen etj sa mos mem ngel gjo merak.Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776 ..bashkejtesen se sdi ca eshte ajo.

Martesa ah sa e embel zot o zot, ndjehesh e plotesuar shpirterisht.

Ja u keshillojStresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776

Prit mi se je ke pjesa mjaltit akoma mos jep keshilla para kohe Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 1644352394

Ashtu e pac gjithe jeten mooooj Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3189159776 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3152301721 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3152301721 Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 3152301721

Amin ishalla une & ti.Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. 938052313 ..zdu gjo tj
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm. Empty Re: Stresi- Martesa/bashkëjetesa - Te jetuarit vetëm.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi