Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

5 posters

Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Emona Wed 23 May 2012 - 12:26

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani 1337781418-divorcet_11

Themeluesi i rrjetit më popullor në botë, ‘Facebook’, Mark Zuckerberg, e ndryshoi statusin e tij në “i martuar” ditën e shtunë, por rrjeti i tij i famshëm social duket se po bëhet shkaktar që një e treta e njerëzve në Britaninë e Madhe, ta kthejnë statusin e tyre në “i divorcuar”, duke u renditur si një ndër faktorët stimulues të shkurorëzimeve në këtë vend.
Sipas një sondazhi të ri, çiftet ankohen gjithnjë e më tepër për sjelljen e bashkëshortit të tyre në ‘Facebook’, çka çon deri në lindje të konflikteve që përfundojnë më pas në divorc. Shkaku kryesor i këtyre ankesave, sipas sondazhit, lidhet me mesazhe të papërshtatshme të adresuara drejt seksit të kundërt në rrjetin social.

Sipas studimit të realizuar në Britaninë e Madhe, që mori në shqyrtim 5000 raste divorcesh, më tepër se 33 për qind e shkurorëzimeve të ndodhura vitin e fundit listojnë pikërisht ‘Facebook’ si një ndër faktorët kryesorë të divorcit.

“Nëse dikush dëshiron të ketë një flirt me seksin e kundërt, atëherë ‘Facebook’ është vendi ideal për ta pasur një gjë të tillë”, – thonë studiuesit që u morën me sondazhin në fjalë.
Postimi i statuseve të çuditshme dhe veçanërisht fotove të papërshtatshme apo të ekzagjeruara, po shihen gjithnjë e më shumë si shkaktarë të divorceve.
Kështu që duhet të bëni kujdes me çfarë postoni në murin e profilit tuaj në ‘Facebook’, pasi impakti i njerëzve me rrjetet sociale është rritur në një përqindje të frikshme, dhe edhe nëse bashkëshorti ose bashkëshortja nuk iu zbulon, dikush tjetër i afërt me të mund të ‘raportojë’. Lidhjet që lindin nëpërmjet ‘Facebook’-ut janë bërë gjithnjë e më të shpeshta, për shkak të ‘komoditetit’ që të ofron një njohje e tillë.

’Facebook’ arrin të shtjerë në tundim edhe një person të cilit në kushte të tjera, për 1 milion vjet nuk do t’i shkonte në mendje të kishte një lidhje jashtëmartesore, – thonë studiuesit. – Ndryshmi qëndron në faktin se ‘Facebook’, për vetë karakterin e tij virtual, të bën të ndjehesh i sigurt, i pafajshëm dhe në privatësi të plotë.(sh.com)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty Re: 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Alberti Wed 23 May 2012 - 12:36

Hahahahha,, une e bej statusin si te dua.. her beqar, her ne relationship, her i komplikuar etj etj.. por nuk dmth tash qe eshte ashtu hahahah eeww je farewww

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty Re: 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 May 2012 - 1:31

Ca rob idiot jane keta ne UK, aman o zot'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani 3189159776 , jane shume te varur nga fcb, nje cift e kan harru femijen duke fol me fcb dhe femia vdiq urie para pak kohesh....'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani 2886052989
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty Re: 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Ariel Thu 24 May 2012 - 3:29

Prandaj e kam inat FB une... je farewww je farewww
Po fundja mire...paskan maru hall shpejt...si ai qe osht msu...sdo e boj ne FB...po do e boj real mas shpine ... C.o.o.l
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty Re: 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 17:21

hajde njerez hajde,qe ndahen per ca fjal te shkruara ne fb;ca budallenjsh ahahaha
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani Empty Re: 'Facebook', pergjegjes per nje te treten e divorceve ne Britani

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi