Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook, shkaku kryesor i divorceve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook, shkaku kryesor i divorceve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook, shkaku kryesor i divorceve

3 posters

Shko poshtë

Facebook, shkaku kryesor i divorceve Empty Facebook, shkaku kryesor i divorceve

Mesazh nga Aяtємιѕα Wed 4 Jan 2012 - 8:12

Facebook, shkaku kryesor i divorceve Facebook-noaSHBA, 3 Janar 2012, NOA/ Rid Bulku - Që rrjeti social i Facebook është shkak i shumë ndarjeve dhe grindjeve mes çifteve diçka e tillë dihej prej kohësh.

Por tani bëhet e ditur se ai është kthyer në arsyen kryesore të shkaqeve të divorcit, kjo të paktën në Britaninë e Madhe.

Fakti evidenohet nga një studim i sitit Divorce-Online që plotëson me shërbime të ndryshme, çiftet që dëshirojnë të ndahen pas krizave që kanë kaluar.

Facebook, siç raporton agjencia e lajmeve NOA.al, citohet nga studimi, si përgjegjëse në 33% të rasteve të divorcit (në 2009 ishte në kuotën 20%). Ndërsa rrjetet e tjera sociale si Twitter nuk arrijnë as në 0,5%.

Mes sjelljeve më të zakonshme të përdorur si prova, janë mesazhet jo të “duhura” që i janë dërguar personave të tjerë të seksit tjetër, thënë troc, mesazhet që bashkëshorti dërgon përmes Facebookut në femra të tjera janë të mbushura me hapësirë për të dyshuar tradhti. E njëjta gjë dhe për gratë që flirtojnë përmes rrjetit social me afro 800 milionë anëtarë në të gjithë botën. r.b/NOA
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook, shkaku kryesor i divorceve Empty Re: Facebook, shkaku kryesor i divorceve

Mesazh nga WebMaster Wed 4 Jan 2012 - 8:12

Ne shumicen e rasteve eshte mase e vertet
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook, shkaku kryesor i divorceve Empty Re: Facebook, shkaku kryesor i divorceve

Mesazh nga Anakonda Thu 15 Nov 2012 - 6:48

sa jom sinbgle rri sa me kalu kohen kur tfejohem e tmartohem sdo maj ma fb se skom terezi me u nda prej burrrit se 1 burr kom jo 100:xP
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook, shkaku kryesor i divorceve Empty Re: Facebook, shkaku kryesor i divorceve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi