Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto lajm... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Foto lajm... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Foto lajm...

4 posters

Shko poshtë

Foto lajm... Empty Foto lajm...

Mesazh nga Emona Thu 21 Jun 2012 - 23:39

Lajme te pazakonta qe bahkangjiten me foto mund ti gjeni ktu...gjithcka qe ka te bej me foto lajm sillni ne kete teme.


Foto lajm... 21_06_12_29198_21S-Fotolajm

FOTO LAJM

21.06.2012 16:40 - Një fermer kinez shkaktoi kaos në trafik kur nxori për të ushqyer tufën e tij prej më shumë se 5 mijë rosa. Ai së bashku me një ndihmësin e tij, të armatosur vetëm me një kallam në dorë, përshkroi gati një kilometër në rrugë me tufën e rosave. Ngjarja ndodhi në qytetin Taizhou, me rreth 6 milion banorë. Fermeri krenar tha se asnjë rosë nuk humbi.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Alberti Thu 5 Jul 2012 - 10:48

Majmuni hyn në makinë dhe u vjedh ushqimin turistëve

Foto lajm... Scaled.php?server=23&filename=1287791413

Vjedhje në kuptimin e plotë të fjalës ka qenë ajo që një majmun i racës, babuin ka kryer ndaj një turisti. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Cape Town, në Afrikë. Majmuni ka shkuar tek makina, e ka hapur atë dhe ka marrë ushqimin që ka gjetur por edhe një shampo dhe një çantë. Dhe pikërisht për të evituar situata të tilla në këto zona ku këta majmunë janë të shumtë, ata janë të vëzhguar nga disa persona të veçantë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Alberti Thu 5 Jul 2012 - 11:06

Aparati fotografik kapi ne kohen e duhur kete moment fantastik.
Delfini zhytet ne ujrat e Amvrakikos duke ankoruar siper vetes nje oktapod!

Foto lajm... Jet-sk10

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Thu 16 Aug 2012 - 1:37

Foto lajm... 13_08_12_11488_13S-Fotolajm

13.08.2012 10:26 - Olimpiada e Londrës përfundoi me 44 rekorde botërore dhe 117 olimpike të thyera, flaka olimpike u shua. Takimi i radhës në Rio, në vitin 2016.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:36

Foto lajm... 419782_430072623701077_50917371_n
Liqeni Hunza: Pakistan

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:40

E njohur si rruga e vdekjes, kjo rrugë ka gjatësin prej 61-69 km dhe kalon në rajonin e Yungas ne Bolivi.Në fund të vitit 2006 është ndertuar një rrugë tjeter e cila përmban ndërtime moderne, korsi të shumta, trotuari,dhe shumë elemente të tjera që e bëjnë atë në mënyrë të konsiderueshme më të sigurta se sa rruga origjinale e cila që nga viti 1995 morri jeten e 200-300 ushtarve amerikan në vit.
Rruga origjinale tanimë përdoret mirpo shume me pak,vetem per avantura te çiklisteve..
Foto lajm... 558663_429946457047027_1355597241_n

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:43

Foto lajm... 561523_429093530465653_358080591_nA keni parë ndonjëherë një lumë mbi një lumë?

Edhe pasi ju mund ta shihni atë, kjo është ende e vështirë për të besuar!
Ura e ujit në Gjermani. 6 vjet, 500 milionë euro, 918 metra e gjatë. . kesaj i thuhet inxhinieri!
Kjo është një kanal-urë mbi lumin Elba
Si pjesë e projektit të bashkimit. Ajo është e vendosur në qytetin e Magdeburg, pranë Berlinit.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:45

Një skenë e bukur me retë, qielli, dielli dhe deti
Vendndodhja: Caniço, Madeira (Portugali)


Foto lajm... 553762_428990220475984_462611359_n

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:45


Shtëpi e mrekullueshme nën një guri te madh! Si është e mundur?
Foto lajm... 603558_428978233810516_970262463_n

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:47

Liqen artificial ne shkretetiren Gobi,Kine
Foto lajm... 298754_428052860569720_34806998_n

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:48

Foto lajm... 225166_427983133910026_1823302363_n
Nuk është i lehtë ndërtimin e një autostrade të re në Japoni, pasi ajo është një nga vendet më të populluara në botë.Kjo quhet autostrada Hanshin , e cila kalon ndermjet dy ndertesave (rrokaqielle)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:49

Foto lajm... 386841_427451030629903_1228182916_n
Student e Universitetit të Mynihut (Gjerman), përdorni këtë mënyrë të mahnitshme për të rrëshqitur poshtë në universitet.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:50

Foto lajm... 404059_427448643963475_1098425428_n
Në këtë foto interesante shohim evoluimin e horizont të New York-ut nga 1876 deri 2013 (kur edhe "One World Trade Center" do të përfundoj).

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:50

Foto lajm... 185468_427421590632847_1019685778_n
ky plan unik është projketuar nga Andrew Bromberg arkitekt i firmës "Aedas" dhe pritet të përfundoj në vitin 2015 në Hong Kong.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:51

Foto lajm... 524390_427371293971210_1689000215_n

Pamje e mahnitshme nga rrokaqielli i Burj Khalifa "(828 m 2716.5ft)" - në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:51

Foto lajm... 304956_427370620637944_1717916782_n


Shumë prej jush mund të mendoni se ky imazh është falso apo Photoshop, por eshte e vërtet.
Ky imazh është marrë në Australi nga një fenomen i rrallë meteorologjik i quajtur "Retë e arta të mengjesit"
"Retë e arta të mengjesit" është një fenomen i rrallë meteorologjike vërejtur herë pas here në vende të ndryshme nëpër botë.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:54

Foto lajm... 484037_426309847410688_1192795274_n
Nje nder vendet me te bukura ne Kroaci,e dini se eshte shume e popullarizuar koheve te fundit nga shum VIPa boteror nga Beyonce se bashku me Jay Z(emrin e vajzes e kane marr nga atje) deri tek Craig David qe ishte keto dite ...
Kete ishull ende se kane zbulu, eshte VIS,une kame qene para ca vitesh dhe ia kisha sygjeru cdokujt,...,ja nje kuriozitet:shume te rinj shkonim per nje party qe mbahej,shum njerz pernjeher dhe nuk kishte vend,per balkon(teras) paguhej 12 marka ne at kohe LOL

btw TITO e ka pas edhe "Villen" atje

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:57

Foto lajm... 309254_425350057506667_2068083434_n


Kinema Lundruese

Kjo Kinema e mrekullueshme është e vendosur në ishullin Yao Noi në Tajlandë. Dhe është projektuar nga nje arkitekt Gjerman Ole Scheeren

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Wed 29 Aug 2012 - 10:58

Foto lajm... 427010_424470977594575_679709660_n
Një fenomen natyror i jashtëzakonshëm.në Camargue , Francë Liqeni i “përgjakur”

Skenat e rralla i ofron një liqen unik në Kamarg, në jugun e Francës. Ndonëse pamja është aq dramatike sa që e ka bërë vendin të njihet me emrin “liqeni i gjakut”, ky fenomen gjen shpjegim si rrjedhojë e përqendrimit të lartë të kripës në ujë.
Përqendrimi i lartë i kripës ka bërë që të rritet një bimësi dhe që uji të ketë një përbërje tjetër nga ajo e zakonshmja, çka i jep atij ngjyrën unike të kuqe.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Fri 31 Aug 2012 - 0:39

Një skaf luksoz në formë luleje.

Në pamje të parë, Fiorella ngjan me një lule gjigande të çelur, që noton në qendër të një liqeni, por kur “petalet” mbyllen, të duket si një vezë gjigande që ka rënë brenda në ujë!

Por në realitet, bëhet fjalë për një skaf luksoz në formë luleje, që mban firmën e dizajnuesit Hyun-Seok Kim.

Ky skaf ka një motor të vogël jet, ndërsa në brendësi të tij mund të mirëpresë nga dy deri në tetë vetë, varet se çfarë forme do të marrë. Për të qenë më të kuptueshëm, Fiorella mund të funksionojë si krevat për katër veta, si një krevat i madh për dy veta, por mund të kthehet edhe në një tavolinë të madhe për tetë veta.

Pra, ky skaf ndryshon në varësi të “petaleve” të tij, nëse i mban të hapura apo të mbyllura.

Por një gjë është e sigurt, që një udhëtim me të është romantik dhe relaksues. /alb/

Foto lajm... Lotos1Foto lajm... Lotos2Foto lajm... Lotos3Foto lajm... Lotos4

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Emona Mon 3 Sep 2012 - 0:04

Fotografitë e paharrueshme të 10 viteve fundit (FOTO LAJM)
Revista LIFE ka publikuar fotografitë e paharrueshme të 10 viteve të fundit. 11 Mars 2004, Madrid

Revista LIFE ka publikuar fotografitë e paharrueshme të 10 viteve të fundit, duke filluar nga ngjarjet e vitit 2000 deri në vitin 2010.

Në fotogalerinë e mësipërme ju ftojmë të shihni 30 fotot e revistës LIFE.Foto lajm... 19893Foto lajm... 19894Foto lajm... 19895Foto lajm... 19896Foto lajm... 19897Foto lajm... 19898Foto lajm... 19899Foto lajm... 19900Foto lajm... 19901Foto lajm... 19902Foto lajm... 19903Foto lajm... 19904Foto lajm... 19905Foto lajm... 19906Foto lajm... 19907Foto lajm... 19908Foto lajm... 19909Foto lajm... 19910Foto lajm... 19911Foto lajm... 19912Foto lajm... 19913Foto lajm... 19914Foto lajm... 19915Foto lajm... 19916Foto lajm... 19917Foto lajm... 19918Foto lajm... 19919Foto lajm... 19920Foto lajm... 19921Foto lajm... 19922

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Anakonda Fri 5 Oct 2012 - 0:32

Foto lajm... 88611
Disa orë pasi qeveria ne Beograd deklaroi se nuk do të lejonte paraden
gej të parashikuar për të shtunën, qindra aktiviste pjesetarë të
komunitetit LGBT, përfaqësues te komunitetit ndërkombëtar ne Serbi,
artiste, etj u mblodhën në një qender kulture të rrethuar nga qindra
police dhe panë ekspozitën e fotografes suedeze Elisabeth Ohlson Wallin e
cila paraqet momentet kyc të jetës së Krishtit në një këndvështrim
sfidues. Mesazhi ështe: Nuk mund të diskriminojmë qorrazi njerëzit falë
perceptimeve fetare qoftë edhe mijëravjecare, të cilat në thelb janë
personale.
(d.b/BalkanWeb)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Alberti Wed 9 Jan 2013 - 0:45

Angli, proteste mbi peme
Foto lajm... Hastings_1

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Alberti Wed 9 Jan 2013 - 0:47

Qyteti i akullt- `Harbin International Ice and Snow Festival` ne Kine

Foto lajm... LUCI_3

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Ariel Wed 9 Jan 2013 - 1:02

E pashe ke lajmet...sa bukur.


Foto lajm... 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Alberti Fri 22 Feb 2013 - 7:50

Gjurmët e rrotave të makinës, në rrugën me ngrica, dëshmojnë problemet që kishte shoferi pasi stuhia e borës goditi në Omaha të SHBA-ve.

Foto lajm... Fotolajmi.20130222194006847

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Foto lajm... Empty Re: Foto lajm...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi