Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM)

2 posters

Shko poshtë

Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) Empty Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM)

Mesazh nga Emona Mon 21 May 2012 - 7:02

Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) 14409Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) 14410Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) 14411

Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) 14412Pishina më e madhe në botë, ndodhet në resortin kilian të Alfonso del Mar.

Kjo pishinë është 20 herë më e gjatë se pishinat me përmasa olimpike.

Kjo “lagunë” artificiale gjendet në qytetin Algarrabo dhe është e mbushur me 250 milionë litra ujë deti.

Gjithashtu kjo pishinë mban rekordin Guiness për thellësinë: 35 metra.

Pishina është hapur në dhjetor të vitit 2006 pas pesë vitesh punë për ndërtimin e saj dhe pas shpenzimit të më shumë se 1 miliardë dollarëve.

Pas kësaj, pishina ka “thithur” 2 milionë dollarë në vit për mirëmbajtje.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM) Empty Re: Pishina më e madhe në botë (FOTO LAJM)

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 17:31

qenka shum e bukur,por kjo u duka si det dhe jo si pishine
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi