Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
S'ka duar, pikturon me këmbë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
S'ka duar, pikturon me këmbë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S'ka duar, pikturon me këmbë

2 posters

Shko poshtë

S'ka duar, pikturon me këmbë  Empty S'ka duar, pikturon me këmbë

Mesazh nga WebMaster Sat 23 Jun 2012 - 21:14

S'ka duar, pikturon me këmbë  Pkt

26-vjeçarja Ayse Isik, e cila në moshën pesëvjeçare i ka humbur të dy duart, ka hapur ekspozitën e saj të 24, në Ankara të Turqisë. Ajo ka mbetur pa duar
në vitin 1991, ndërsa nga mosha 18-vjeçare ka filluar të pikturojë me
këmbën e saj të majtë, ashtu që e mban furçën me gishtat e këmbës.

Deri më tani ajo ka vizatuar rreth 350 piktura, ndërsa ekspozitat e saj janë hapur nëpër qytet të ndryshme, si Stamboll, Adyaman, Ankara, Sivas etj.

“Kam pasur pesë vjet dhe ndoshta gjithçka e kam kuptuar si lojë. Kam luajtur në afërsi të kombajnës, e cila mi ka prerë të dy duart. Nuk më kujtohet saktësisht momenti, por ata që më kanë dërguar në spital më kanë thënë se kam qenë në shok.

Pas 20 ditësh qëndrimi në spital, babai më solli balona. Nuk mundja t’i kap me duar dhe atëherë e kam kuptuar se nuk kam duar”, ka deklaruar ajo.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

S'ka duar, pikturon me këmbë  Empty Re: S'ka duar, pikturon me këmbë

Mesazh nga Anakonda Sun 24 Jun 2012 - 0:46

sa keq me vjen per te;por nga njera ane pikturonka bukur...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi