Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 .... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 ....

Shko poshtë

Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 .... Empty Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 ....

Mesazh nga Emona prej Mon 30 Jul 2012 - 12:16

Nga kemi ardhur? Ku po shkojmë? Përgjigja për pyetjet të cilat njerëzimi ka kohë që ia drejton vetes, prej mijëra vjetësh, duket se po vjen. Ose të paktën kështu thonë pesë shkencëtarë kinezë, të cilët publikuan në revistën “Science” një artikull me titull “Fati apokaliptik i universit dhe energjia e errët”.

Sipas tyre, janë edhe 50 gjëra për të bërë para sa të ndodhë Apokalipsi kozmik.

Sipas shkencëtarëve të lartpërmendur, në fakt, evolucioni i kozmosit është i lidhur ngushtë me pronat dinamike të këtij subjekti misterioz.

Konkretisht, ata japin shifrën prej 16.7 miliardë vjetësh, mbi parashikimin e mbarimit të jetës në Tokë.

Duke e argumentuar me faktin se në një mënyrë graduale, sistemet që mbahen së bashku nga forcat gravitacionale, nuk mund të rezistojnë më gjatë se kaq.

e.t/noa

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 .... Empty Re: Edhe sa ditë jetë i mbeten Tokës? 16.7 ....

Mesazh nga Anakonda prej Mon 1 Oct 2012 - 18:02

Ehu prap se prap brezit ton nuk i duket gjo...pasi se besoj se jetojm aq shum...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi