Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor

2 posters

Shko poshtë

25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor Empty 25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor

Mesazh nga Emona Thu 16 Aug 2012 - 1:24

Një komunë e Connecticutit ia ka kthyer një gruaje 10.500 dollarë, pasi për 25 vite ajo ka paguar gabimisht për dritat e rrugës që gjenden jo larg shtëpisë së saj.

Grace Edwards e zbuluar gabimin kur një blerës potencial i shtëpisë e pyeti që ta njoftojë me shpenzimet komunale.

Kompania “Connecticut Light & Power” ka thënë se ish-pronari i shtëpisë ka pranuar të paguajë faturat për ndriçim rrugor. Kjo firmë fillimisht refuzoi t’ia kthejë paratë Edwardsit, por pastaj u pajtua pasi në këtë kontest u fut Zyra për ndihmën e konsumatorëve në shtetin Connecticut.

Nga llogaritë doli se Grace Edwards ka paguar mesatarisht 35 dollarë në muaj më shumë se që ka shpenzuar. Një zëdhënës i shërbimeve tha se kompania ka kërkuar falje për “gabimet dhe pakënaqësinë”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor Empty Re: 25 vite pagoi gabimisht ndriçimin rrugor

Mesazh nga Anakonda Wed 19 Sep 2012 - 4:12

e pra qenka deshperbly;mir tpakten qe nuk ja paskan mbajt mangujt mundin e se shkretes..
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi