Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pishina më e thellë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pishina më e thellë në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pishina më e thellë në botë

2 posters

Shko poshtë

Pishina më e thellë në botë Empty Pishina më e thellë në botë

Mesazh nga Emona Wed 22 Aug 2012 - 4:29

Bruksel, 21 gusht – “Nemo 33” quhet pishina më e thellë në botë, e cila ndodhet në Bruksel. Ajo është 34 metër e thellë dhe përmban 2, 5 milionë litra ujë që mbahet në temperaturë konstante prej 30 gradë celsius, transmeton Start njoftimin.

Njerëzit që do të duan të notojnë në këtë pishinë, duhet të kenë vërtetë guxim. Me një thellësi 34 metër, ‘Nemo 33’ është pa dyshim pishina më argëtuese në botë.

Pishina ka pamjen e një ndërtese të përmbytur dhe përbëhet nga platforma të sheshta me thellësi të ndryshme, që fillojnë nga 5 metër, 10 metër dhe në fund të saj gjendet një gropë e madhe rrethore që ka një thellësi prej 33 metrash.

Vendi, i pajisur me shpella nënujore të improvizuara me thellësi të ndryshme dhe temperatura konstante, është i përsosur për zhytësit profesionistë dhe adhuruesit e thellësive.

Pishina paksa e frikshme është projektuar nga eksperti belg, Xhohn Bernaerts, i cili e ka konceptuar atë një vend multifuksional dhe qendër zhytjeje rekreacioni.

Ndërkohë, për ata që kanë frikë apo nuk preferojnë të zhyten shumë thellë, ‘ndërtesa pishinë’ është e pajisur me dritare nënujore të cilat i lejojnë vizitorët të shijojë zhytësit e thellësive./koha/Pishina më e thellë në botë Koha

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pishina më e thellë në botë Empty Re: Pishina më e thellë në botë

Mesazh nga Anakonda Tue 18 Sep 2012 - 5:37

ouuuuuu kujt tja mban me u fut nta
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi