Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Art me stilolaps People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Art me stilolaps People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Art me stilolaps

2 posters

Shko poshtë

Art me stilolaps Empty Art me stilolaps

Mesazh nga Emona Fri 24 Aug 2012 - 6:03

Art me stilolaps Vajza

Të gjithë ata që shohin këto imazhe, mund të mendojnë se janë fotot e shkrepura prej ndonjë fotografi profesionist.

Megjithatë, e vërteta është krejtësisht tjetër, që bëhet fjalë për vepra të rralla artistike, të realizuar vetëm nëpërmjet stilolapësve të zakonshëm me ngjyra.

Artisti, një portugez i quajtur Samuel Silva, mburret me faktin se mund të realizojë artin e tij të pazakontë vetëm nëpërmjet një stilopsi të zakonshëm, si ata që kushdo mban në zyra, në çantë apo shtëpi.

Për Silvën, kjo mënyrë pikturimi është pasioni i jetës së tij, por ky është një pasion që i merr shumë kohë.

Përshembull, për të realizuar portretin e vajzës kuqalashe, atij iu deshën gjashtë stilolapsë me ngjyra të ndryshëm dhe mbi 30 orë punë intensive.

Në vazhdim, mund të admironi disa prej punimeve të tij më të mira./tch/

Art me stilolaps Vajza1

Art me stilolaps Vajza2

Art me stilolaps Vajza3

Art me stilolaps Vajza5

Art me stilolaps Vajza6

Art me stilolaps Vajza7

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Art me stilolaps Empty Re: Art me stilolaps

Mesazh nga Anakonda Tue 25 Sep 2012 - 17:54

Art me stilolaps Vajza6
Shum te bukura te gjitha.....por mu mpelqeu kjo......art shum i bukur,....vetem nje profesionist e ben nje gje te till....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi