Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg

2 posters

Shko poshtë

Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg Empty Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg

Mesazh nga Emona Fri 31 Aug 2012 - 1:26

Kinezët e pasur dhe të fuqishëm angazhojnë zëvendësues për të shërbyer dënimet me burg në vend të tyre.

Zëvendësuesit në kinezisht quhen “ding zui”, që në përkthim do të thotë “fajtori rezervë”.

Në vend se “të humbin kohë” prapa grilave, kinezët e pasur i paguajnë të tjerët që ta kryejnë këtë “punë”.

Kjo praktikë është pjesë e kulturës kineze me shekuj, ndërsa në publik është rishfaqur në vitin 2009, kur për këtë temë u diskutua në internet.

Është i njohur rasti i një drejtori spitali, i cili shkaktoi aksident komunikacioni me pasoja fatale, kurse më pas angazhoi një të punësuar në spital për ta vuajtur dënimin në vend të tij. /Telegrafi/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg Empty Re: Kinë: Pasanikët angazhojnë zëvendësues për të shkuar në burg

Mesazh nga Anakonda Tue 18 Sep 2012 - 5:22

e cben leku cben leku...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi