Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni

2 posters

Shko poshtë

Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni Empty Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni

Mesazh nga Emona Tue 9 Oct 2012 - 5:53

Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni F1_05olivia1349441146Londër, 5 tetor - Olivia Manning është vetëm 12-vjeç dhe jeton në Liverpool, por koefiçenti i saj në testin e inteligjencës, arrin në 162 pikë. Ky koeficient është më i lartë se i vetë gjeniut me famë botërore, Albert Ajnshtajn.

Sa herë që shokët dhe shoqet e saj i kërkojnë vogëlushes për të bërë detyrat e tyre, ajo shprehet gjithnjë e gatshme pasi i pëlqejnë sfidat.

Prej pak ditësh Olivia është bërë pjesë e “Mensa” një organizatë botërore, e cila mbledh 100 mijë gjenitë në botë, të cilët llogariten sa 2% e popullsisë botërore, transmeton portali Shqiptarja njoftimin.

Pjesa më e habitshme është se vogëlushja mund të memorizojë tekste dhe shifra të tëra, brenda një kohe mjaft të shkurtër. Kështu ndodhi edhe me rolin që ajo kishte tek pjesa teatrale e shkollës, “Makbeth”.

Ndërkohë, e vetmja gjë e cila është shtuar për vajzën e vogël, është ngarkesa mësimore dhe ushtrimet e ndryshme që profesorët i japin.

Disa nga emrat e njohur të cilët janë pjesë të organizatës “Mensa”, janë aktorja Sharon Stone, e cila ka arritur nivelin e inteligjencës në 154 pikë, gjithashtu edhe John Travolta dhe Steve Martin.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni Empty Re: Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni

Mesazh nga Anakonda Wed 10 Oct 2012 - 2:52

Sqenka naj gje me u pa po he.....nejse suksese ntardhmen Dymbëdhjetëvjeçarja më inteligjente se Ajnshtajni 2343415282
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi