Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin

2 posters

Shko poshtë

Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin Empty Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin

Mesazh nga Emona Thu 11 Oct 2012 - 1:49

Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin Letra-e-ajshtainit-320x216
Me një çmim fillestar 3 milionë dollarë, ka dal në ankand një ndër letrat e fundit të gjeniut gjerman, Albert Ajnshtajn. Letra e firmosur në vitin 1954, një vit para se shkencëtari të vdiste, i është drejtuar filozofit Eric Gutkind.

Letra është blerë nga një koleksionist anonim në vitin 2008 dhe që nga sot ka dal në ankand online në eBay. Ofertat do të jenë të vlefshme deri në 18 tetor. Për Eric Gazin, zëdhënësin e negociatave, “interesi i të gjithë botës për Ajnshtajnin, për temat e rëndësishme që mbart kjo letër, justifikojnë çmimin e lartë “.

Në dokument, gjeniu diskuton mendimin e tij mbi fenë dhe Biblën, që sipas tij ndoshta është “një përmbledhje legjendash të nderuara, por ende primitive dhe disi fëminore”

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin Empty Re: Del në ankand letra e Ajnshtajnit për Zotin

Mesazh nga Anakonda Fri 12 Oct 2012 - 19:41

Kuswh e pask fatin ta ket e ta blej ket leter...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi