Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shitet ne ankand cigarja e Churchill People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shitet ne ankand cigarja e Churchill People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shitet ne ankand cigarja e Churchill

2 posters

Shko poshtë

Shitet ne ankand cigarja e Churchill Empty Shitet ne ankand cigarja e Churchill

Mesazh nga Alberti Sat 30 Jan 2010 - 23:11

Shitet ne ankand cigarja e Churchill F.0131003620789_m

Një cigare e lënë përgjysmë nga Winston Churchill në vitin 1941 është shitur në një ankand për 4.500 funte.
Ishte 22 gushti dhe trupat gjermane po hynin në Leningrad. Kryeministri anglez duhet të merrte pjesë në një mbledhje të rëndësishme në Downing Street.
Duke mos pasur kohe ta përfundonte cigaren që po pinte në atë moment, e braktisi. Ajo u mor nga një shërbyes, i cili e mblodhi me një letër dhe ia dha një mikeshës së tij me mesazhin: “Një suvenir i vogël për të përkujtuar të ardhmen e një prej njerëzve më të mëdhenj që ka pasur Anglia”.
Gruaja e kishte mbajtur cigaren deri në vdekjen e saj, pas të cilës e mori e bija, që vendosi ta shesë.
Copa e cigares u ble nga një koleksionist privat nga Norfolk. Mendohej se ajo do të shitej vetëm për 350 funte.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shitet ne ankand cigarja e Churchill Empty Re: Shitet ne ankand cigarja e Churchill

Mesazh nga Anakonda Thu 12 Apr 2012 - 4:50

sa mir esht te jesh i famshem.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi