Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te pergatisni koktejle analkoolikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te pergatisni koktejle analkoolikë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si te pergatisni koktejle analkoolikë

2 posters

Shko poshtë

Si te pergatisni koktejle analkoolikë Empty Si te pergatisni koktejle analkoolikë

Mesazh nga WebMaster Sat 20 Oct 2012 - 8:02

Si te pergatisni koktejle analkoolikë Images

1.Njëri
është il “Bitter Sweet”, me bazë uji të gazuar, mente dhe liker i
hidhur. Ka një shije shumë të freskët, sidomos në v erë. Për të bërë
këtë pije ju duhet një “shaker”, akull, ujë i gazuar, 8 pika liker të
hidhur dhe disa gjethe menteje. Në “shaker” hidh akull të copëtuar e
gjithashtu pak ujë të gazuar, gjethe menteje dhe liker. Tunde derisa të
ndish “shaker”-in e ftohur. Më pas hidhe nëpër gota deri në gjysmën e
tyre e më pas kompletoje me ujë të gazuar. Gotat mund të zbukurohen edhe
me një fetë limon.

2.Tjetër pije e shkëlqyer është “Caffè Astoria”, që është pikërisht me
bazë kafeje dhe për këtë arsye ju mban zgjuar. Ju duhen 6 filxhanë
ekstrakti kafeje, 5 filxhanë qumësht, 4 filxhanë lëng ananasi, 4 me lëng
limoni, akull dhe çokollatë. Vendos në shtrydhëse me shpejtësi
maksimale ekstraktin e kafesë, qumështin, lëngjet dhe akullin. Kur të
shohësh se gjithçka është përzierë mirë, atëherë hidhe në gota kokteji
dhe dekoroje me copa çokollate.

3.Një koktej jo me bazë frutash, por gjithmonë analkolik është “Nairobi
Night”. Përbërësit për këtë koktejl veror janë 4 copa akull, 450 ml
kafe, 4 lugë pana, 150 ml akullore me vanilje. Përziej fillimisht kafenë
me sheqer dhe më pas në një tjetër enë përziej panën dhe akulloren,
ndërsa vetëm më pas përzieje me kafen. Tunde e përzieje derisa të bëhet
me shkumë. Lëre të ftohet këtë për të paktën 1 orë në frigorifer, duke e
përzierë çdo 15 minuta. Më tej shërbejeni në dy gota me akull.
Si te pergatisni koktejle analkoolikë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Si te pergatisni koktejle analkoolikë 30l12rc Pytje & Përgjigje Si te pergatisni koktejle analkoolikë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te pergatisni koktejle analkoolikë Empty Re: Si te pergatisni koktejle analkoolikë

Mesazh nga Anakonda Fri 26 Oct 2012 - 21:06

Shum interesante kjo tem sidomos per ata i pelqejn kshu lloj pijesh...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi