Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendja apo ndjenja??  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mendja apo ndjenja??  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mendja apo ndjenja??

+3
Burrelsja
An0nim
Darius
7 posters

Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga Darius Wed 19 Dec 2012 - 12:04

Dua ta di nese ndokush e ka bere ndonjehere kete pyetje:

A ndjejm per te menduar apo mendojm per te ndjer"..... ?
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga An0nim Wed 19 Dec 2012 - 12:26

Kete pyetje (ndoshta) ia ka shtruar shumekush vetvetes, ama, krejt ceshtje tjeter eshte se a iu ka pergjigjur.

Shumica prej nesh "mendojme" se mendojme por, faktikisht, nuk mendojme, gjgjs imitojme.

Kjo domethene gjithashtu se shumica prej nesh jemi te (mbi)sunduar nga ndjenjat (emocionet), pengesa kryesore (ndryshe quhet iluzion) per te mundur te mendosh.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga Burrelsja Sun 19 May 2013 - 23:37

DIKUSH KA THEN QE MENDJA ESHT GJE E MADHE.....MENDOJ SE ESHT AJO QKA NDJEJM PASI ORGANIZMI NJERIUT ESHT AQ I AFT SAQE ATE QKA NDJEJM E PERCEPTOJM NE MENDJE EW NKET MENYR MUND TE REAGOJM ASHTU SIQ REAGOJM MO

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga Arian 123 Sun 19 May 2013 - 23:39

Ndjenjat edhe gabojne,mendja jo.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga Anakonda Wed 22 May 2013 - 18:39

Burrelsja shkruajti:DIKUSH KA THEN QE MENDJA ESHT GJE E MADHE.....MENDOJ SE ESHT AJO QKA NDJEJM PASI ORGANIZMI NJERIUT ESHT AQ I AFT SAQE ATE QKA NDJEJM E PERCEPTOJM NE MENDJE EW NKET MENYR MUND TE REAGOJM ASHTU SIQ REAGOJM MO

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga just talia Sat 25 May 2013 - 8:04

"kurre mos lejo qe zemra te vendose presje
kur mendja eshte e sigurt qe duhet vendosur pik"
mendja para se gjithash
just talia
just talia
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 32
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga LaDescarada Fri 28 Jun 2013 - 21:17

nganjehere eshte instinkti ai qe na ben te veprojm, dmth nje ndjenj mbrenda neve qe so e lidhur me mendjen ton...thjesht e bejm nje veprim pa e ditur taman se pse...

por ka njerez qe nuk jan spontan...dhe gjdogje e bejn duke e menduar mire...

cilen e preferoj?? dyjat bashk...ose secilen ne nje situat qe me konvenon juhjjjjj
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mendja apo ndjenja??  Empty Re: Mendja apo ndjenja??

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi