Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndjenja inferioriteti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ndjenja inferioriteti People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndjenja inferioriteti

2 posters

Shko poshtë

Ndjenja inferioriteti Empty Ndjenja inferioriteti

Mesazh nga An0nim Sat 19 May 2012 - 6:32

Ndjenja inferioriteti


Ndjenja e inferioritetit eshte e lidhur me nje sere problemesh; mosnjohje te vehtes, mbivleresim te personit qe ke perballe, me nje ndjenje te theksuar dobesie dhe pasigurie.

Kjo ndodh me shpesh ne moshat tranzitore ose me mire, adoleshentet (12-19vjec) dhe moshat madhore nga 40-50vjec. Kjo ndjenje mund te mbartet midis ketij hendeku moshor, ne rast se nuk luftohet.

Eshte ne natyren tone te ndjehemi hera-heres inferior, por kjo duhet te na bej me te forte per te ecur perpara me te sigurt e te motivuar.

Vullneti eshte primar per te luftuar kete ndjenje, per te mos e lene qe ajo te kthehet ne nje "kompleks" qe te perndjek vazhdimisht ne jete.

- Te kerkosh brenda vetes dhe te shpalosesh ato cilesi, qe te dallojne nga te tjeret.

- Te zgjosh ambicien per te ecur perpara dhe deshiren per arritje.

- Te perfshihesh ne aktivitete te ndryshme shoqerore.

- Te frekuentosh hera-heres vende publike, ku mund te te jepet mundesia e kontaktit, per tu cliruar nga emocione te teperta. Ndajeni kohen tuaj me njerez qe ju bejne te ndjeheni mire.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ndjenja inferioriteti Empty Re: Ndjenja inferioriteti

Mesazh nga Anakonda Sat 19 May 2012 - 16:50

Ndjenja e inferioritetit esht dicka qe ben te mos rrish me aske,te mos vleresosh aske ashtu sic duhet,por vetem te ;pelqen qe te besh ate cka te duket me e mire ty;ndjenja e inferioritetit ti largon njerezit nuk ti afron.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi