Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ilaçet shtëpiake për tretje të keqe   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ilaçet shtëpiake për tretje të keqe   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ilaçet shtëpiake për tretje të keqe

Shko poshtë

Ilaçet shtëpiake për tretje të keqe   Empty Ilaçet shtëpiake për tretje të keqe

Mesazh nga Xhan Thu 27 Dec 2012 - 1:58

Simptomat e çrregullimeve tretëse shpesh mund të jenë të sikletshme, por fatmirësisht mund të trajtohen lehtë me ndihmën e ilaçeve të thjeshta shtëpiake. Përzierja e 4 llojeve të farërave - kjo përzierje lehtëson çrregullimet tretëse duke ndihmuar sistemin tuaj për të dëbuar gazrat e tepërta. Merrni nga një lugë të vogël çaji të farës së maracit, koprit, anisit dhe qimnonit dhe përzieni dhe grimconi farat. Konsumoni gjysmë luge nëse keni rregullime pas shujtës me mëlmesa dhe shujtës së yndyrshme.

Çaji nga menta dhe kamomili - këto çaje shpesh do të lehtësojnë çrregullimet tretëse. Lërini që të qëndrojnë 10 minuta para konsumimit.

Mjalti dhe uthulla - nëse e dini që do të konsumoni ushqim për shkak të të cilit ndoshta do të pendoheni më vonë, provoni këtë ilaç natyral. Shtoni një lugë të vogël çaji me mjaltë dhe një lugë uthull molle në një gotë uji të ngrohtë dhe pini 30 minuta para shujtës.

Soda e bukës - shtoni një lugë sodë bikarboni në gotën e ujit, dhe disa pika lëng limoni. Nëse acidet në stomak i keni shumë të forta, kjo tretje i neutralizon dhe lehtëson gazrat.

Xhenxhefili i sheqerosur - xhenxhefili i thatë dhe i sheqerosur mund të gjendet në cilindo supermarket ose treg me ushqim të shëndetshëm. Dy ose tri copëza të kësaj ëmbëlsire mund të lehtësojnë çrregullimet tretëse. Ky solucion është ilaç i shkëlqyeshëm edhe për fëmijë të cilët kanë dhimbje më të vogla në stomak.
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi