Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shpageti në furrë me ajkë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shpageti në furrë me ajkë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shpageti në furrë me ajkë

2 posters

Shko poshtë

Shpageti në furrë me ajkë Empty Shpageti në furrë me ajkë

Mesazh nga WebMaster Thu 3 Jan 2013 - 0:59

Nevojiten:
* Shpageti (500 gram)
* 100 gram proshutë ose sallam e copëtuar në pjesë të vogla
* 400 gram djathë (parmezan)
* 1 domate e copëtuar imët
* 250 ml ajkë

Gatimi:
Kjo recetë është e shpejtë, e shijshme dhe e lirë. Të gjithë përbërësit, përveç ajkës dhe djathit, i përzieni me duar. Pastaj pjesës së epërme i shtoni edhe një sasi tjetër të djathit .

Djathin e shpërndani në shpageti dhe në fund ia shtoni ajkën. E vendosni në furrë për 10 minuta në temperaturë prej 200 gradë, derisa djathi të shkrihet mirë.

Koha për t'u përgatitur: 15 minuta.
/Telegrafi/
Shpageti në furrë me ajkë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Shpageti në furrë me ajkë 30l12rc Pytje & Përgjigje Shpageti në furrë me ajkë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shpageti në furrë me ajkë Empty Re: Shpageti në furrë me ajkë

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 3:49

Spageti me salcice
Shpageti në furrë me ajkë Spacer
Nga: Znj. Vjollca
Spageti me salcice

400 gr spageti
400 gr salcice
4 Luge vaj ulliri
2 Thelpinj hudher
10 Kokrra domate te vogla
Parmixhano

Valojmë
ujin me pak kripë në një tenxhere të madhe. Ndërkohë marrim 4-5 fije
makarona dhe pasi kemi prerë salçiçet në trashësi 3 cm i shpojmë tej për
tej. Kështu vazhdojmë derisa të plotësojmë porcionin që dëshirojmë. Më
pas i hedhim në ujë të valuar dhe i valojmë për aq minuta sa është
përcaktuar në paketën e makaronave. Në një tigan vendosim vaj ulliri me
pak hudhër, presim domatet më dysh, i trazojmë për 2-3 minuta. Kullojmë
spagetit dhe i hedhim në tigan.

(er.nu/vila24/BalkanWeb)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi