Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni, vijojnë incidentet ndëretnike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedoni, vijojnë incidentet ndëretnike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maqedoni, vijojnë incidentet ndëretnike

Shko poshtë

Maqedoni, vijojnë incidentet ndëretnike Empty Maqedoni, vijojnë incidentet ndëretnike

Mesazh nga WebMaster Sat 5 Jan 2013 - 7:27

Maqedonia është përfshirë sërish nga një incident ndëretnik, teksa këtë herë viktima të sulmeve brutale kanë përfunduar 4 adoleshentë 16-vjeçarë, banorë të fshatrave Lubin, Kopanicë dhe Bojanë të Shkupit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 të ditës së premte, në lagjen Aerodrom të kryeqytetit maqedonas, ku të rinjtë shqiptarë janë sulmuar nga mbi 20 të rinj me kombësi maqedonase.

Sipas raportimeve, njëri prej adoleshentëve, që ra prè e dhunës brutale, është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ky incident pason sulmet fizike e verbale të maqedonasve kundrejt shqiptarëve të Maqedonisë, menjëherë pas koreve të shumta anti-shqiptare në stadium, kur po luhej një ndeshje futbolli.

Maqedonia është përfshirë kohët e fundit nga protesta masive në vend, të udhëhequra nga opozita, pas miratimit të njëanshëm të buxhetit në Kuvend, nga qeveria e drejtuar nga kryeministri Gruevski.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi