Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri!

2 posters

Shko poshtë

Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! Empty Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri!

Mesazh nga WebMaster Fri 25 Jan 2013 - 0:17

TIRANË-Shqiptari më i njohur i futbollit amerikan Serxho Guraleci ka vdekur të hënen me 21 janar 2013, ndërsa ishte duke bërë stërvitje me bashkëlojtarët.

Ishin të kota përpjekjet e bashkëlojtarëve, por edhe e mjekut që erdhi pas 7 minutave që ta rikthejnë atë në jetë. Guraleci vdiq në moshën 22 vjecare dhe ka luajtur me ekipin e Wayne State.

“Vdekja e tij ishte e papritur dhe humbja e tij është një humbje e madhe në futbollin amerikan”, shton kapiteni Steve Goralski.

“Guraleci ishte duke përjetuar ëndrrën e tij amerikane të cilën shijonte me suksese të shumta, ndërsa buzëqeshja e tij do të mbetet gjithmonë ne mendjen time”, thotë trajneri Rick Bye. Sipas trajnerit, ai ishte një njeri i vecante në këtë ekip, ishte një ari i vërtetë në fushë.

Sipas dëshirës së sportistit, të cilën ai kishte shprehur para shokëve dhe familjarëve të tij, Guraleci thoshte gjithmonë se nëse një ditë vdes, do të dëshironte të varrosej në vendlindjen e tij.
Klubi i Futbollit amerikan “Sterling Heights Stevenson” ka hapur një llogari bankare për të mbledhur para që të dërgojnë trupin e të riut, në vendlindjen e tij, në Shqipëri.

Ceremonia funebere do mbahet të premten në kishën katolike shqiptare të Rochester në SHBA.

(d.b/BalkanWeb)
Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! 30l12rc Pytje & Përgjigje Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri! Empty Re: Vdes ylli shqiptar i futbollit amerikan: Dua të varrosem në Shqipëri!

Mesazh nga Arabela Fri 25 Jan 2013 - 0:41

sa keq,,,kaq i ri,,,,gjithnje e me shume lojtare ne moshe te re vdesin pa pritur ne fushat e futbollit,,,cfare do jete arsyeja??mbase stervitja e tejskajshme???me vjen shume keq per te dhe per familjen e tij,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi