Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

5 posters

Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga WebMaster Thu 31 Jan 2013 - 0:03

Amsterdam – Shpesh themi që meshkujt “për një moment bëhen budallenj” kur shohin një femër shumë të bukur, dhe duket se kjo shprehje tashmë ka edhe një mbështetje shkencore!

Hulumtimet e reja tregojnë se madje edhe vetëm përmendja e emrit të femrës mund të ndikojë përkohësisht në punën e trurit të mashkullit.

Universiteti holandez Radboud ka kryer testet në 90 heteroseksualë të rinj meshkuj dhe femra. Detyra ka qenë që të lexojnë me zë fjalë të shkurtra nga goja e hulumtuesve, ndërkohë që përballë tyre qëndronte edhe një ekran i madh televiziv. Kur kjo provë i është bërë meshkujve që kanë qënë duke parë femra përmes ekraneve, menjëherë kanë pasuar ndryshime si, mospërqëndrim dhe si rrjedhojë e kanë kryer punën edhe më dobët.

Nga ana tjetër, kur femrave që po i bëhej prova i është thënë se meshkujt po i shihnin, prej tyre nuk ka pasur asnjë ndryshim. Udhëheqësi i hulumtimit, psikologu Johan Karremans, ka mbërritur në konkluzionin se, “Vetëm përmendja e femrave ishte e mjaftueshme për të reduktuar aftësitë kognitive të meshkujve”.

Ai ka shtuar se ndaj të anketuarëve nuk ka qenë aspak e nevojshme për t’i pyetur se çfarë femre po shikojnë dhe nëse ajo ka pamje tërheqëse apo jo, pasi reagimi i tyre ka qënë mëse evident.

I njëjti hulumtim, por i bërë në vitin 2009, ka nxjerrë përfundimin se kur mashkulli përballet me femrën vuan nga ‘budallallëku’ i përkohshëm.

Shkencëtarët nuk kanë dhënë asnjë shpjegim në lidhje me këtë dukuri, as edhe për dallimin me reagimin e femrës kur asaj i përmendet mashkulli. Por duke theksuar që mosha mesatare e të anketuarëve ka qënë 21-vjeç, për meshkujt mbetet shpresa që me kalimin e kohës të reagojnë me më shumë maturi.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Re: Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga Arabela Thu 31 Jan 2013 - 8:02

I njëjti hulumtim, por i bërë në vitin 2009, ka nxjerrë përfundimin se kur mashkulli përballet me femrën vuan nga ‘budallallëku’ i përkohshëm.
‘budallallëku’ i përkohshëm. hihihi hihihi hihihi
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Re: Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga Ariel Fri 1 Feb 2013 - 7:48

O sa e forte hahahahahahaaaa hihihi hihihi
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Re: Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga Burrelsja Tue 21 May 2013 - 2:49

[You must be registered and logged in to see this image.]EHE PROVOJINI PASTAJ DASHURIN E PO E SHIFKENNI

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Re: Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga Anakonda Tue 21 May 2013 - 20:45

Burrelsja shkruajti:[You must be registered and logged in to see this image.]EHE PROVOJINI PASTAJ DASHURIN E PO E SHIFKENNI

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Empty Re: Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi