Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Plot 237 arsye perse duhet bere seksi...  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Plot 237 arsye perse duhet bere seksi...  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plot 237 arsye perse duhet bere seksi...

Shko poshtë

Plot 237 arsye perse duhet bere seksi...  Empty Plot 237 arsye perse duhet bere seksi...

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 6:59

Femrat japin shpirtin e trupin, kurse meshkujt me teper trupin sesa shpirtin. Por rezultati eshte pak a shume i njejti: deshira per te bere seks nuk mungon thuajse kurre nga te dyja palet. Arsyet e mira per te hyre ne intimitet nen çërçafë jane te shumte, aq sa dy docente amerikane kane dashur t'i eksplorojne, duke arritur ne nje liste prej plot 237 arsyesh per te bere dashuri, ose me sakte per te pasur marredhenie intime.
Keshtu mund te pemendet nga terheqja e thjeshte fizike deri te kenaqesia fizike qe ndjehet, pa harruar deshiren e perforcimit te raportit, apo edhe per te permbushur thjesht nje detyre martesore. Sipas David Buss dhe CIndy Messton, psikologe te Universitetit te Teksasit, "ushtria" e meshkujve ne pergjithesi eshte e shtyre nga deshira me shume fizike, ose nga qellime racionale, kurse grate me teper perfshihen nga pasioni, duke e konsideruar seksin si menyren me te mire per te percjelle te gjithe dashurine kundrejt partnerit te tyre.
Mirepo mes arsyeve te konsumimit te nje akti seksual ka edhe nga ata te vecantet, si per shembull djegia e kalorive, ose edhe se seksi te ben te ndjehesh e deshirueshme, ose i deshirueshem. Jo me kot edhe femrat me te medha ne moshe kerkojne partnere me te vegjel se vetja. Megjithate ka edhe nga ata qe e shohin marredhenien intime si nje anti-stres te mire, apo edhe si "ilaç" per kalimin e dhembjes se kokes. Kurse me pragmatiket e perdorin seksin per te bere karriere, per te bere xheloz ndokend, apo qofte edhe per te ngjitur herpesin apo semundje te tjera infektive, seksualisht te transmetueshme, si AIDS. (Panor)


Gjithsesi 10 arsyet me ne "mode" jane:
1) Per terheqje fizike
2) Per kenaqesi fizike
3) Per dashuri
4)Per te perforcuar raportin me partnerin dhe per te prishur monotonine e jetes martesore
5)Per te perjetuar eksperienca te reja
6)Thjesht se vjen deshira per ta bere
7)Rastesisht, pa ndonje arsye te vecante
8)Per te kenaqur partnerin
9)Per te kryer nje detyre martesore
10)Per te marre dhurata


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi