Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perse tradhetojne njerezit? Ja disa arsye sipas nje studimi.  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perse tradhetojne njerezit? Ja disa arsye sipas nje studimi.  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perse tradhetojne njerezit? Ja disa arsye sipas nje studimi.

Shko poshtë

Perse tradhetojne njerezit? Ja disa arsye sipas nje studimi.  Empty Perse tradhetojne njerezit? Ja disa arsye sipas nje studimi.

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 7:00

Çfarë i shtyn meshkujt apo femrat te tradhtojnë? Një sondazh i fundit i realizuar nga Netdon për sitin Entre.Infideles.com sjell disa përgjigje.

Sipas 35 % te 2300 te anketuarve, është kënaqësia ajo qe ka me tepër rendësi. Dhe sidomos kënaqësia qe nuk ka asnjë lidhje me ndjenjat. 28% kane thënë se ajo çka i shtyn te tradhtojnë është dëshira për te përmbushur pakënaqësitë seksuale nga partneri (ja). Te tjera arsye janë: pasioni i dashurive te reja, adrenalina dhe ndërmarrja e rrezikut, pikantja dhe zbulimet e reja dhe se fundmi shumëfishimi i partnereve.

Ky studim ka treguar edhe një tjetër ndryshim ndërmjet burrave dhe grave. Nëse kënaqësia është motivimi kryesor për meshkujt gjate gjithë jetës, për femrat kjo evoluon me kohen. Ato kërkojnë kënaqësinë si meshkujt kur janë te reja, por pas moshës 50 vjeçare, kërkojnë para se gjithash te rigjejnë pasionin e fillimit te një lidhjeje. (marre nga 7sur7)


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi