Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

3 posters

Shko poshtë

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at Empty Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

Mesazh nga WebMaster Sat 9 Feb 2013 - 3:13

Anketa e madhe e shprehive seksuale “Sex Census 2012” ka treguar që nga të gjitha grupmoshat meshkujt dhe femrat në të 30-at janë më së paku të kënaqur me jetën seksuale.
Hulumtimi në të cilin kanë marrë pjesë rreth 25 mijë njerëz ka zbuluar që 25 për qind e personave në moshën prej 30 deri 39 vjeç për pakënaqësitë e veta në jetën seksuale fajëson problemet me paratë dhe stilin dinamik të jetesës, ndërsa 35 për qind të tyre janë shumë të lodhur për aksion sepse i ka lodhur kujdesi për fëmijët gjatë gjithë ditës.

"Hulumtimet e mëhershme po ashtu kanë treguar që të 30-at dinë të jenë shumë problematike për disa njerëz. Kreditë, fëmijët dhe puna dinë t'ua mjerojnë shumicës këtë dekadë të jetës, dhe nëse kësaj i shtohet edhe recesioni i tanishëm, presioni në lidhje dhe jetë seksuale bëhet i papërballueshëm dhe është e natyrshme që diku të pëlcasë", ka thënë Paula Hall, terapiste seksuale.

Por, nga ana tjetër, anketa ka treguar që seksi përmirësohet me vite. Kështu, madje 52 për qind të vullnetarëve në moshën në mes 50 dhe 59 vjeç kanë deklaruar që janë shumë të kënaqur me jetën e tyre seksuale. Hulumtimi po ashtu ka treguar që personat në moshën prej 60 deri 69 vjeç kanë vetëbesimin më madh seksual, me notën mesatare 6 nga 10. Për krahasim, vajzat prej 18 vjeç vetëbesimin e tyre e kanë vlerësuar me katër.

Befasia më e madhe e anketës është zbulimi që 19 për qind e personave mbi 70 vjeç kanë përdorur rrjete shoqërore si Facebook ose Friends Reunited për të gjetur partnerë për seks. /Telegrafi/


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at Empty Re: Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

Mesazh nga Leo_uk Sun 10 Feb 2013 - 9:14

weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee na mori lumi une tek 30 miii !!!
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at Empty Re: Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

Mesazh nga Arabela Sun 10 Feb 2013 - 9:19

keshut thone keto po mbase dhe esh e kunderta,,,, hihihi hihihi tu besosh ketyre do te thote te masesh dhe cfare i hudh stomakut,,,, :5454787: Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at 426788
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at Empty Re: Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

Mesazh nga Leo_uk Sun 10 Feb 2013 - 9:24

Arabela shkruajti:keshut thone keto po mbase dhe esh e kunderta,,,, [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] tu besosh ketyre do te thote te masesh dhe cfare i hudh stomakut,,,, [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

se ke keq ti zog i vogel.. te na marrin te keqen kto te sondazheve dhe Klea qe na mashtron.. Lart e mbajm moralin [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at Empty Re: Pasioni zhduket në të 30-at, ndërsa seksi është më i miri në të 50-at

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi