Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

4 posters

Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga WebMaster Tue 12 Feb 2013 - 0:01

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Besimtarët janë shprehur të shqetësuar për dorëheqjen e tij

Kanë qenë të pashmangshme reagimet e besimtarëve dhe jo vetëm nga të gjitha anët e botës pas dorëheqjes së papritur të Papa Benediktit.

Itali
Italianët kanë qenë shumë të habitur, dhe të shqetësuar për atë që do të ndodhë pas dorëheqjes së Benediktit të 16-të.
"Kjo është një gjë e jashtëzakonshme sepse që nga Celestino V nuk kishte ndodhur një gjë e tillë. Duhet të shohim se pse e ka bërë, shpresoj që kisha të mos përfundojë si politika italiane. F
“Papa nuk mund të japë dorëheqjen, ky lajm nuk më duket aspak i drejtë. F

Gjermani
Në Gjermani lajmi është pritur me më pak dramcitet madje ka pasur nga ata që dhe kanë bërë shaka për këtë.

“Mendoj se nuk kemi nevojë për një mediator ndërmjuet Zotit dhe popullit, pasi këtë rol e ka bërë Jezu Krishti”. M

‘Mendoj se ai thjesht ka dashur më shumë kohë për të festuar karnavalet. M

Spanjë
Kurse spanjollët kanë qenë shumë konfuzë dhe shumë prej tyre nuk e kanë besuar deri në transmetimin e konferencës për shtyp kur vetë Papa konfirmoi dorëheqjen.
"Oh jo. Kjo është me të vërtetë një gjë e keqe. Nuk kemi asnjeri që të na përfaqësojë, nuk mund ta besoj këtë. F
"Nuk do të ndodhë asgjë. Do të zgjidhet një tjetër papë dhe kaq. F
Nga 46 milion spanjollë 76 për qind e tyre e konsiderojnë veten katolikë dhe pse pranojnë se nuk shkojnë rregullisht në kishë.

Francë
Vizitorët në Katedralen e Notre Dam në Paris edhe pse të habitur e kanë mirëpritur vendimin e Papës për të dhënë dorëheqjen.
"U habitëm kur e dëgjuam. Por menjëherë kuptuam se nuk është dhe aq tragjike sa e bëjën njerëzit. Ndoshta duhet dikush më I ri, pak ajër I freskët.F

"Vërtet e paevitueshme. Mendoj se ishte e paevitueshme. Ai nuk ishte popullor sa paraardhësit e tij dhe ka shumë kritika për mënyrën se si ai menaxhoi skandalin seksual që përfshiu kushën katolike. Pra ndoshta ky është një shans që kisha të rigjenerohet. Mendoj se në fund të fundit dorëheqja mund të jetë një gjë e mirë. "
Edhe banorët e Uashingtonit kanë dhënë reagimet e tyre për atë që ka qenë në vëmendje të të gjitha mediave gjatë ditës.

"Eshtë një surprizë pasi një gjë e tillë nuk ndodh gjithnjë. Veprimi I parë si besimtar ka qenë lutja. Gjithashtu I kërkova të gjithë miqve të mi katolikë dhe jo që të luteshin.

"Papa Benedikti ishte një Papë i madh dhe ai duhej të ndiqte hapat e paraardhësve ët tij të mëdhenj dhe mendoj se ka bërë një punë shumë të bukur. F

Papa e fundit që ka dhënë dorëheqjen ka qenë Celestine I pesti në 1294-ën pas vetëm pesë muajsh në post. Dorëheqja e tij u komentua si refuzimi I madh madje dhe u dënua nga Dante në veprën e tij “Komedia Hyjnore”.


WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Re: Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga juba Tue 12 Feb 2013 - 6:50

NDOSHTA MUND TE NDIKOJE PER MIRE APO KEQ KETE DO TA TREGOJE KOHA . TJA LEME ASAJ TE NA I TREGOJE , NE NUK KEMI GJE NE DORE .
ISHALLA PER ME MIRE .

juba
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 5
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2012
Mosha Mosha : 70

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Re: Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga WebMaster Wed 13 Feb 2013 - 3:11

Dorheqja e Papes eshte vetem ngaqe ai nuk ndjehet mire me shendetin prandaj i ka dhene posibilita dikujt tjeter te behet Pape ne vendin e ti
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Re: Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga Arabela Wed 13 Feb 2013 - 8:36

hall i madh shume se dha doreheqjen,,,,edhe pa pape fare sprishet gje fare,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Re: Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga Malsori Wed 13 Feb 2013 - 9:04

sa jom merzitur per PAPEN indecis
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota Empty Re: Dorëheqja e Papës, reagojnë qytetarët nga mbarë bota

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi