Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit

Shko poshtë

Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit Empty Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit

Mesazh nga Alberti Tue 26 Feb 2013 - 22:37

Interit i kushton ofendimi ndaj Balotellit

Interi është dënuar me 50.000 euro për shkak të sjelljes së tifozëve zikaltër në barazimin prej 1-1 kundër Milanit.
Në një komunikatë të Lega Serie A thuhet se tifozët nerazzurrë janë gjetur fajtorë për shkelje të shumta, duke përfshirë brohoritjet racore ndaj Mario Balotellit dhe lojtarëve të tjerë kundërshtarë, ekspozimin e disa pankartave ofenduese kundrejt tifozëve dhe lojtarëve mysafirë dhe drejtimin e dritave laserike në disa raste.

Interi u dënua edhe më herët këtë muaj me 15.000 euro për shkak të këngëve raciste të tifozëve kundrejt SuperMarios në ndeshjen që Nerazzurrët e zhvilluan kundër Chievos.

Nga ana tjetër, Milani është dënuar me 10.000 euro për pankartat ofenduese të tifozëve Rossonerë kundrejt tifozëve dhe lojtarëve zikaltër.

Po ashtu, edhe vet Balotelli është dënuar me 10.000 euro dhe ka marrë një paralajmërim zyrtar për gjestin e tij kundrejt tifozëve të Interit në minutat e fundit të ndeshjes.


Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi