Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit

Shko poshtë

Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit Empty Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit

Mesazh nga Alberti Mon 18 Mar 2013 - 6:15

Gjuri është pikë e dobët gjatë ciklit

Femrat do të duhej që një javë para ciklit menstrual të reduktojnë intensitetin e ushtrimeve, në mënyrë që të mos rrezikojnë lëndimin e gjurit.
Këtë e kanë zbuluar ekspertët nga Universiteti i Karolinës Veriore dhe nga Universiteti i Teksasit. Ata kanë ndjekur shprehitë e femrave të moshave prej 19 deri në 35-vjeçare dhe kanë zbuluar se në fazat e vona të cilit menstrual ato kanë qenë më të prira ndaj lëndimit të gjurit, gjë që lidhet me hormonet.
Atëherë, në fakt, bie shpejtë niveli i estrogjenit dhe progesteronit, ndërsa kjo ka ndikim në qëndrueshmërinë e nyjave. Aktiviteti i nervave në muskujt e gjurit është i rritur gjatë atyre ditëve, kështu që më lehtë vjen deri te pëlcitja e fibrave të nervave, ndërsa nyjat në atë kohë janë të paqëndrueshme.
Pra, gjatë asaj periudhe duhet që të përmbaheni nga aktivitetet intensive fizike.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi