Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkatërrimi spektakolar i urës (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkatërrimi spektakolar i urës (Video) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkatërrimi spektakolar i urës (Video)

2 posters

Shko poshtë

Shkatërrimi spektakolar i urës (Video) Empty Shkatërrimi spektakolar i urës (Video)

Mesazh nga Alberti Wed 20 Mar 2013 - 11:12

Rreth katër mijë njerëz ishin spektatorë të shkatërrimit mbresëlënës të një ure në Marble Falls të Teksasit në SHBA.
Ura mbi liqenin e këtij qyteti ka qëndruar 77 vite, ndërsa i është dashur më pak se një sekondë që të rrëzohej. Konstruksioni i çelikut me gjatësi prej 950 metrash ra në ujë përnjëherë pas eksplodimit.

Rrëzimi i urës është pjesë e një projekti 30 milionë dollarësh, i cili ka për qëllim që të ndërtojë dy ura të reja në vend të urës së vjetër.


Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkatërrimi spektakolar i urës (Video) Empty Re: Shkatërrimi spektakolar i urës (Video)

Mesazh nga Anakonda Fri 14 Jun 2013 - 20:29

mir qe ska pas njerez ose makina te ura se do kishin vdekk

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi