Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

2 posters

Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Apr 2013 - 8:45

Sado që do t’ju bindin se për seks të mirë janë të nevojshme dashuria dhe besimi i ndërsjellë, hulumtimet e reja dëshmojnë se nuk është e domosdoshme që të jetë përherë ashtu: seksi në nguti është rruga më e shkurtër për të arritur orgazmën.
Për mëngjes!
Seksi në orët e hershme të mëngjesit mund të jetë marrëzisht i flakët. Niveli i testosteroneve te mashkulli është shumë i lartë; ju jeni e pushueshme dhe e relaksuar. Para gjumit, seksi shpesh herë është gjëja e fundit e cila ju bie në mend. Në mëngjes, ndjeheni e freskët dhe keni elan.
Befasitë e pasdites
Gjatë pasdites, a ka gjë më të bukur se të puthësh partnerin në momentin kur më së paku pret – në dhomën e ditës, në banjë, në korridor, në oborr. Posaçërisht kur i pritni prindërit për drekë, ndërsa ju kanë mbetur vetëm edhe dhjetë minuta…
Përfundimi i ditës
“Adhuroj seksin kur kthehem nga puna”, thotë Ardita (30). “Kthimi nga puna, përgatitja e darkës, shikimi i televizorit, gjumi. Që kur në tërë këto punë i kam futur edhe dhjetë minuta seks, shumë më lehtë e përballoj ritmin ditor.”
Lëvizjet e natës
Sa herë biem në shtrat, të stërlodhur, duke thënë “do të ishte mrekulli, por as që mund të lëviz…” Harrojeni idenë që seksi është maratonë! Për dhjetë minuta të fundit që të dytë keni mjaft fuqi. Ndërkaq, do të flini edhe më mirë.
“Seksi më i mirë në kohët e fundit?”, provoi të rikujtohet 29-vjeçarja Greta. “Dhjetë minuta para se të niseshim për në një kurorëzim të miqve tanë… Dukej i përsosur në rroba të reja, me kravatën e lidhur me kujdes dhe me flokë të krehur mirë… Nuk munda të përballoja e të mos ia shpërthekoja pantallonat dhe t’ia fusja dorën në brekë. E tëra ndodhi afër derës së hyrjes, ndërkaq, vetëm ca minuta”. Seksi “i vrullshëm” përmban të gjitha erurinat të cilat e bëjnë atë pikant: pak të keq, pak të palejueshëm, pak të papritur, pak nguti. Rreziku dhe tabuja të cilat janë të lidhura me seksin janë burim plotësues i stimulimit.
Sipas një studimi të botuar nga Universiteti i Lozanës, mendimi që seksi na sjell më së shumti kënaqësi kur jemi të relaksuar dhe kur kemi kohë të mjaftueshme – është gabim. Teoria e re është: sa më shumë që të gjendeni në një situatë të dëshpërueshme, gjasat i keni më të mëdha për të arritur orgazëm. Frika dhe ngutia e shpërthejnë epshin dhe e përgatisin trupin tuaj për kënaqësi.
Madje, edhe pse seksi i shpejtë nuk do t’ju sjellë kulminacionin, pastaj shpërthimet e shkurtra të epshit si paralojë e vogël do t’ju ndihmojë që më lehtë të përjetoni “atë të vërtetën”. Dhjetë minuta seks të zjarrtë do të ju bëjnë të disponuar tërë ditën: derisa të jeni në punë, do të fantazoni për atë që do t’ju ndodhë pasdite dhe në mbrëmje kur do t’i bini njëri-tjetrit në përqafim.
“Nganjëherë, kur jemi të lodhur”, tregon Landra, 33-vjeçare, “nuk na bie në mend që t’ia fillojnë paralojave të gjata. Seksi në shpejtësi na ndihmon që të mos shuhet në tërësi epshi dhe që të mos harrojmë se ç’na ka joshur në fillim aq fuqishëm ndaj njëri-tjetrit”.
Ekspertët konsiderojnë se kohë pas kohe praktikimi i seksit në shpejtësi është shumë i dobishëm për ruajtjen e lidhjeve të gjata. Veç kësaj, seksi në këmbë nuk lejon kurrfarë kërkim faljeje të tipit “jam e lodhur”, “nesër më duhet të zgjohen herët”, “tashmë është vonë”… Sado që të jeni të zënë, kohë përherë ka – vetëm duhet pasur vullnet.
Seksi i mëngjesit për formë të mirë
Seksi në shpejtësi ka në vete diç origjinale e të shëndetshme: nuk keni kohë për të menduar “a do të mund të arrijë orgazmën në këtë nguti?” (ai), “Si më duken kërdhokullat?” (ju), “a jam i mirë/e mirë në shtrat?” (të dytë). Në ata minuta të shpejtë nuk do të keni kohë të mendoni për asgjë.
Seksi në këmbë është i shkëlqyeshëm edhe për lirimin nga stresi. “Ndonjëherë jam e disponuar për seks, por jo edhe për të gjitha ato rituale përcjellëse”, thotë Fiola (30). “Nuk dëshiroj që të më bëjë masazh dhe të më puthë në tërë trupin: Më dukët se një orgazëm i shpejtë rëndom do të më ndihmonte të përballoj pjesën e mbetur të ditës”. Koha më e mirë për seks në nguti është mëngjesi: le të jetë ajo gjëja e parë që bëni sapo t’i hapni sytë. Pasi do t’i ndani disa minuta për epsh, çdo gjë që do t’ju presë atë ditë do t’ju duket më pak e komplikuar dhe më pak e mundimshme.
Ekspertët thonë se seksi i mëngjesit është i rëndësishëm për formë të mirë: tek ju do të vërehet një spektër i tërë ndryshimesh – që nga teni, i cili do t’ju shkëlqejë, deri te vetëbesimi i cili do të ngritët për shkak se vetvetes do t’i dukeni shumë më e bukur dhe më joshëse.
Kur është çasti më i volitshëm për dashuri
Sa më shumë që praktikoni seks, aq më shumë e dëshironi atë. Femrat, të cilat rregullisht praktikojnë seksin, përjetojnë më shumë orgazme dhe janë më të kënaqura me jetën e tyre profesionale dhe private. Në qoftë se mendoni se nuk mund të ndani 10-15 minuta për seks, patjetër duhet të pyetni veten përse është kjo kështu. Seksi në këmbë mund të jetë sikur një paragjellë e shkëlqyeshme: edhe pse vetë kënaqësia është e shkurtër, efekti të cilin e arrin zgjat shumë më tepër. Ç’është e vërteta, para seksit në shpejtësi nuk ka përkëdhelje dhe puthje të gjata, mbajtje për dore dhe pëshpëritje në vesh, mirëpo, besoni, në qoftë se e praktikoni, të gjitha ato butësi do të pasojnë pas tij.
Si të arrihet maksimumi
Nuk do t’ju nevojitet kohë e gjatë që ta bindni partnerin. Në shpejtësi, sikur të shiheshit për herë të parë… Shumica syresh, thënë më saktë, të gjithë, mu të gjithë meshkujt, adhurojnë seksin në shpejtësi. Happy


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga il conte Wed 17 Apr 2013 - 9:16

Komentin tend ku e ke kushe.... Happy
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Apr 2013 - 9:17

Hahaha e jap me vone ore hahaha


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga il conte Wed 17 Apr 2013 - 9:18

Tani ...po deshe hajde se po pres une... Happy :P
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Apr 2013 - 9:19

Hahaha kushe te iku nusja ore


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga il conte Wed 17 Apr 2013 - 9:23

MoulinRouge shkruajti:Hahaha kushe te iku nusja ore


Hahahhaha....jo ketu e kam...te fala ke ...po tu ku je moj ...ke humbur fare... Perqafffimeee

il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Apr 2013 - 9:26

Pse ore kushe kam humb un numrin e ke ore te pakten te kisha folur me gruan kam qen semur ore alergjia e polinit me cmendi


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga il conte Wed 17 Apr 2013 - 9:30

Rrushe do te marr me numrin qe i kam dhene Imeldes...te flasim pak se na mori malli moj....te shkuara..po he se kalon..
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga WebMaster Wed 17 Apr 2013 - 9:35

Ok kur te duash kushe


[You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.][Only mods are allowed to see this link][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[Only mods are allowed to see this link] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [Only mods are allowed to see this link] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm Empty Re: Marrëdhënia seksuale, në çdo vend dhe në çdo kohë të ditës… është nga ju i magjishëm

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi