Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Horoskopi i ri me 13 shenja... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Horoskopi i ri me 13 shenja... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Horoskopi i ri me 13 shenja...

Shko poshtë

Horoskopi i ri me 13 shenja... Empty Horoskopi i ri me 13 shenja...

Mesazh nga Anakonda Sat 25 May 2013 - 19:32

Ndryshimi i numrit te shenjave te Horoskopit si rezultat i ndryshimit te boshtit te Tokes


"Për
shkak te animit te boshtit te Tokes,pozicionim ndaj Diellit qe
shoqerohej qe prej 3000 vjetesh,ne periudhat e sotme ka ndryshuar dhe ky
pozicion" thotë astronomi Parke Kunkle. Tani jo vetëm që ka një shenjë
të re Zodiacu , por shumë nga shenjat ekzistuese kanë pesuar ndryshime
duke zhvendosur dhe datat perkatese te tyre.

Të rejat janë si vijon:

Capricorn: ........Jan. 20 – Feb. 16
Aquarius: ..........Feb. 16 – March 11
Pisces: ................March 11- April 18
Aries: ..................April 18- May 13
Taurus: ..............May 13- June 21
Gemini: .............June 21- July 20
Cancer: ..............July 20- Aug. 10
Leo: ....................Aug. 10- Sept. 16
Virgo: .................Sept. 16- Oct. 30
Libra: .................Oct. 30- Nov. 23
Scorpio: .............Nov. 23- Nov. 29
Ophiuchus: ......Nov. 29- Dec. 17
Sagittarius: .......Dec. 17- Jan. 20
Ky grupim i datave të reja te shenjave te zodiakut u zbulua kohët e
fundit,dhe u raportuar ne Star Tribune te Minesotas,ku datat e çdo
simboli kane lëvizur afersisht nga një muaj në sajë të tërheqjes
gravitacionale te hënës'dhe te rrotullimit të Tokës rreth boshtit të saj
-te pasqyruar kohët e fundit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Horoskopi i ri me 13 shenja... Empty Re: Horoskopi i ri me 13 shenja...

Mesazh nga Anakonda Sat 25 May 2013 - 19:33

SHENJA ZODIAKALE - DATA ASTRONOMIKE (13 shenja)
Dashi -18 prill- 13 maj
Demi- 14 maj – 19 qershor
Binjakët -20 qershor – 20 korrik
Gaforrja -21 korrik – 19 gusht
Luani -20 gusht- 15 shtator
Virgjëresha -16 shtator- 30 tetor
Peshorja -31 tetor- 22 nëntor
Akrepi -23 nëntor- 29 nëntor
Ofiukus (gjarpërmbajtësi) -30 nëntor- 17 dhjetor
Shigjetar-i 18 dhjetor- 17 janar
Bricjapi -18 janar- 15 shkurt
Ujori 16 -shkurt – 11 mars
Peshqit - 12 mars- 17 pril

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi