Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fobia.... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fobia.... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fobia....

2 posters

Shko poshtë

Fobia.... Empty Fobia....

Mesazh nga WebMaster Thu 6 Jun 2013 - 23:42

Fobia është emocion frike me intensitet të fuqishem që nuk ka baza reale as bindëse.Fobia më e rrezikshme është ajo sociale.Nën presionin e fobisë,sidomos të turpit, janë fëmijet të gjinisë mashkullore.Fëmijet kur shkojnë diku në një ambient tjetër social,kanë shumë turp dhe qendrojnë si në gjemba.Nën presionin e fobisë sociale personi i tillë ka deshirë ti menjanojë ambientet sociale,nese i bie rasti të mbajë ndonjë seancë para të tjerve ai edhe pse din të thotë diqka ai nuk mund ta shprehë,Ka djersitje,skuqje te fytyres,dridhje te zerit.Fobia sociale për nga pesha e saj, konsiderohet si sëmundja e III-të me radhë psiqike ku vuajnë afë 15% e popullates.Ekzistojnë disa lloje te Fobisë:Akrofobia (fobia nga lartesitë),Nyktofobia (fobia nga erresira),Okullofobia (fobia nga turmat),Illofobia (fobia nga pylli),Termofobia (fobia nga temperatura,qoftë shumë e lartë apo e ultë),Dermofobia (fobia nga dëmtimi i lëkures), etj...


Unë kam fobi nga Mermangat, po ju ???
Fobia.... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Fobia.... 30l12rc Pytje & Përgjigje Fobia.... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fobia.... Empty Re: Fobia....

Mesazh nga Anakonda Thu 20 Jun 2013 - 22:44

kam fobi lartesit.....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi