Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

4 posters

Shko poshtë

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Empty Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

Mesazh nga An0nim Tue 14 Jan 2014 - 12:16

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? UrnaNjë filxhan me urinë e marrë nga një lopë e virgjër shëron kancerin, nëse pihet para lindjes së diellit. 

Sipas besimit hindu dy janë gjëra të pastra në këtë botë, njëra është uji i lumit dhe tjetra është urina e lopës së virgjër. Besimtarët hindu e konsiderojnë lopën si një kafshë e shenjtë dhe thonë se urina e saj ka veti hyjnore shëruese.

Në qytetin verior indian të Agra, dhjetëra persona mblidhen herët në mëngjes për të marrë një gotë me urinë të freskët nga një lopë e virgjër. 
Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Urna2Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Urna1Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Urna3
Këta persona shprehen se, pirja e urinës të freskët të një lope të virgjër do të shërbejë si kurë në shërimin e të gjitha sëmundjeve, duke përfshirë edhe kancerin.

Jairam Singhal, 42 vjeç, është njëri prej tyre, i cili thotë se ka më shumë se 1 dekadë që pi urinën e lopës.

"Vuaja nga diabeti, por sapo fillova të pija urinën e lopës, e kam patur nën kontroll nivelin e diabetit. Dikush më tha se urina e lopës të bën mirë për shëndetin. Kështu që, prej vitesh pi urinën e saj që në mëngjes", tregon 42-vjeçari.

Vetitë kurative të urinës së lopës së virgjër i pohon edhe një prift hindu. "Urina e lopës është e përmendur që në shkrimet e lashta hindu. Askush nuk mund të dyshojë tek efektet e saj të mira që ka në trupin e njeriut", tha një prift hindu.

Shumë njerëz të tjerë i kanë hedhur poshtë deklaratat duke i cilësuar si të pavërteta. Por, besimtarët e lashtë hindu janë kundërpërgjigjur duke thënë se askush nuk mund t'i dijë vetitë e urinës deri sa ta provojnë.

/Daily Mail/ Shekulli Online/ E.L./
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Empty Re: Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 14 Jan 2014 - 19:41

Amon mos...............ca nuk degjon njeri.

E si e dallon qe lopa eshte e virgjer psh?
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Empty Re: Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

Mesazh nga aleksander k Wed 15 Jan 2014 - 4:33

birre me gota 1000 lek copa hahah
aleksander k
aleksander k
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 144
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2014
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Empty Re: Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

Mesazh nga Anakonda Wed 12 Feb 2014 - 3:21

pfffffffffff sa gje e shpifme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Urina e lopës së virgjër shëron kancerin? Empty Re: Urina e lopës së virgjër shëron kancerin?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi