Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A jeni me personin e duhur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A jeni me personin e duhur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jeni me personin e duhur?

2 posters

Shko poshtë

A jeni me personin e duhur? Empty A jeni me personin e duhur?

Mesazh nga Majnola Sun 16 Mar 2014 - 8:21

Provoni testin e përshtatshmërisë së çifteve dhe zbuloni nëse keni një marrëdhënie e cila do të përfundojë shpejt apo një lidhje me të vërtetë të lumtur.
Karakteri 
1. Qeshim me të njëjtat anekdota. 
E vërtetë     E rreme 
2. Njëri kontrollon edhe qindarkën e fundit që futet në portofol, tjetri ka pa bërë kontroll që prej vitesh. 
E vërtetë     E rreme 
3. Nuk do të prishte punë nëse do të qëndroja për një javë me partnerin tim në një ishull të shkretë. 
E vërtetë     E rreme 
4. Na merr më shumë orë vendimi se ku do të shkojmë për darkë se sa koha që nevojitet për të ngrënë.
E vërtetë     E rreme 
5. Jam plotësisht krenare për punën e partnerit tim të dashur. 
E vërtetë     E rreme 
6. Njëri preferon të bëjë piknik, tjetri ka plane tjera. 
E vërtetë     E rreme 
7. Që të dy reaguat me të njëjtën mënyrë ndaj filmit "Martesa është në modë". 
E vërtetë     E rreme

VlerësimiNumëroni një pikë për çdo përgjigje "e vërtetë" për pyetjet me numër tek dhe një pikë për çdo përgjigje" e rreme" për pyetjet me numër çift.
Më shumë se 8 pikë: Njëri plotëson tjetrin, gjë që është shumë e mirë për ju, përderisa faktori "karakter" ndikon në lidhjen erotike. 
5-8 pikë: Në shumicën e rasteve mendoni se keni qëlluar në shënjestër (pra, keni gjetur burrin e duhur) por më pas ai bën diçka dhe gjithçka shembet tek ju dhe atëherë pyesni veten: Ç'punë kam unë me këtë njeri? 
Më pak se 4 pikë: Përpara se të vazhdoni lidhjen, duhet të mendoni seriozisht dhe t'a rigjykoni atë. Dhe kjo sepse, përderisa nuk kombinoni si karaktere, shumë lehtë mund të nervozoni njëri-tjetrin, pavarësisht se seksi është i mrekullueshëm.

Komunikimi 
12 Çdonjëri prej jush mund të kuptojë kur tjetrin e preokupon diçka. 
E vërtetë     E rreme 
13 Njëri shkruan "see you later", tjetri "do të të shoh më vonë". 
E vërtetë     E rreme 
14 Mundet që partneri im të flasë për teori të gabuara e megjithatë unë ta dëgjoj me vëmendje. 
E vërtetë     E rreme 
15 Ku i referohet ish të dashurës së tij, mendoj se deri në një pikë thotë të vërtetën.
E vërtetë     E rreme 
16 Megjithëse mendimet e tij janë të kundërta me të miat, disa herë janë interesante .. 
E vërtetë     E rreme 
17 Nëse më bërtet përgjegjësi, nuk do t'ia them partnerit. 
E vërtetë     E rreme 
18 Duhet të jem shumë në formë që t'i shpreh partnerit ndjenjat e mia për të. 
E vërtetë     E rreme 
19 Partneri im di gjëra për mua që nuk i di njeri tjetër. 
E vërtetë     E rreme 
20 Flasim po kaq shumë, njëlloj si në fillim të lidhjes sonë.
E vërtetë     E rreme 
21 Partneri im më kupton shumë mirë. 
E vërtetë     E rreme

Vlerësimi: Numëroni një pikë për çdo përgjigje "e rreme" për pyetjet me numër tek dhe një pikë për çdo përgjigje" e vërtetë" për pyetjet me numër çift.
Më shumë se 8 pikë: Keni zbuluar kodin e vërtetë të komunikimit. Për këtë arsye, gjithsecili prej jush mban kontakt shumë të mirë me ndjenjat e tjetrit. 
5-8 pikë: Komunikoni mirë, por shpesh ndjeheni se jetoni në planetë të ndryshëm. Kjo nuk do të thonë se lidhja juaj ka marrë fund. Përpiquni të bisedoni më shumë. 
Më pak se 4 pikë: Nuk komunikoni mirë dhe shumë herë përgjegjësinë për këtë ia hidhni njëri- tjetrit. Lidhja juaj ka mundësi ekzistence 50%-50%.A jeni me personin e duhur? IStock_000007871522Large-Couple-disagreementCutout%20copyZgjidhja e konflikteve 
22 Zihemi, por pa na dëgjuar lagjja.
E vërtetë     E rreme 
23 Ka gjëra për të cilat nuk do të jemi kurrë dakord. 
E vërtetë     E rreme 
24 Pranoj gabimet e mia dhe nuk krenohem kur provohet se kam të drejtë. 
E vërtetë     E rreme 
25 "Seksi korrigjues", pas një zënke, është i mrekullueshëm. 
E vërtetë     E rreme 
26 Nuk besoj se duhet të fitoj me çdo mënyrë. 
E vërtetë     E rreme 
27 Në zënkat tona nuk ka vend shprehja: "Po, të kujtohet atëherë kur ti ... " 
E vërtetë     E rreme 
28 Nuk zihemi kurrë për gjëra pa rëndësi, të dorës së dytë. 
E vërtetë     E rreme 
29 Jemi shumë të mirë kur flasim sy më sy. 
E vërtetë     E rreme 
30 Është i njohur fakti se them gjithnjë: "Unë të kisha thënë!". 
E vërtetë     E rreme 
31 Shumë herë shkojmë në krevat, megjithëse akoma nuk flasim. 
E vërtetë     E rreme

Vlerësimi: Numëroni një pikë për çdo përgjigje "e vërtetë" për pyetjet 22-26 dhe një pikë për çdo përgjigje" e rreme" për pyetjet 27-31.
Më pak se 5 pikë: Nuk grindeni pothuajse asnjë herë. Por edhe nëse kjo ndodh, mundoheni të vendosni menjëherë harmoninë dhe qetësinë në lidhjen tuaj. 
5-8 pikë: Çdo çift që ecën sipas parimit: "Unë fitoj, ti humbet", nuk do të ketë jetë të gjatë. E kësaj kategorie jeni edhe ju. Mendoni mirë, pasi një ditë mund të humbisni lidhjen tuaj. 
Më pak se 4 pikë: Grindeni pa pushim dhe e vërteta është se përherë kapeni pas gjërave të njohura. Përpiquni t'i jepni fund kësaj çështjeje nëse doni ta vazhdoni lidhjen.

Lidhja ndjesore
32 Ende mendoj me kënaqësi për ish-in tim dhe fantazoj rreth tij. 
E vërtetë     E rreme 
33 Nuk puthemi sa herë që shihemi, sikurse në fillim. 
E vërtetë     E rreme 
34 Pushimet i bëjmë veçmas. 
E vërtetë     E rreme 
35 Për njërin seksi është ndjesor, për tjetrin thjesht seks. 
E vërtetë     E rreme 
36 Shumë herë ndjehem më e lidhur me një shokun tim se sa me partnerin.
E vërtetë     E rreme 
37 Dikur më pëlqente e qeshura e fortë të tij, ndërsa sot më nervozon. 
E vërtetë     E rreme 
38 Edhe nëse punoj shumë orë, kujdesem që të kem kohë të lirë për të. 
E vërtetë     E rreme 
39. Më pëlqen ta shoh partnerin në sy kur bëjmë seks. 
E vërtetë     E rreme 
40 Ndihmojmë njëri-tjetrin pa u ankuar. 
E vërtetë     E rreme 
41 Kur partnerit i ndodh diçka e keqe, jam në gjendje ta ndjej dhimbjen e tij.
E vërtetë     E rreme

Vlerësimi: Numëroni një pikë për çdo përgjigje "e rreme" për pyetjet 32-36 dhe një pikë për çdo përgjigje" e vërtetë" për pyetjet 37-41.
Më shumë se 8 pikë: Keni lindur për njëri­tjetrin. Madje me kalimin e kohës jeni bërë më të ngrohtë dhe të dashur. Qëndroni gjithmonë kështu! 
5-8 pikë: Disa herë, ju dhe partneri juaj jeni shumë të lidhur. Ndërsa herë të tjera ndarja duket e pashmangshme. Besoni në vetvete dhe hapen i më shumë zemrën në çdo rast. 
Më pak se 4 pikë: Shumë herë marrëdhënia juaj kalon krizë dhe për këtë përgjegjësi keni që të dy. 
Nëse kërkoni që ajo të përparojë, përpiquni të kaloni sa më shumë kohë me partnerin tuaj dhe jepini atij më shumë ndjenja. /Telegrafi/
Majnola
Majnola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 55
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2014
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni me personin e duhur? Empty Re: A jeni me personin e duhur?

Mesazh nga Anakonda Fri 30 May 2014 - 22:12

hihihi  hihihi  hihihi  hihihi
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi