Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A jeni nje starseed? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A jeni nje starseed? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jeni nje starseed?

Shko poshtë

A jeni nje starseed? Empty A jeni nje starseed?

Mesazh nga Anakonda Sun 26 Oct 2014 - 22:19

Ketu me poshte po paraqes disa shenja te te qenit nje starseed.
A jeni nje starseed? Images?q=tbn:ANd9GcStGmzJsV3R5tqyGVw5e0BhjNM88jLGuxU3Iv_5JU2PkVIIPJCrIrV_Z2k
1.Nje neveri ndaj ndricimit me drite artificiale.Qetesine e gjejne ne driten natyrore.

2.Nje neveri ndaj reptileve,amfibeve, dhe gjarperinjve.

3.Ndjeshmeri ndaj te ftohtit, apo te nxehtit.

4.Nje ndjeshmeri ekstreme ndaj dhimbjes.

5.Nje ndjesi e forte e te qenurit ndryshe nga shumica e njerezve  te tjere.

6.Nje kujtim qe lidhet me ndonje eksperjence rreth moshes 5-9 vjec. Zakonisht ka te beje me alienet, UFOT,yjet.Mund te perfshihen edhe vizione spirituale te krijesave te Tokes ose njerez.

7.Nje fiksim me kozmosin apo yjet.

8.Te paturit nje shok imagjinar femijerie qe me raste mund te ekzistoj deri ne modhen e rritur.

9.Nje terheqje shum e madhe ndaj ngjyrave si blu, jeshile apo lejla, vecanerisht kur jan te lehta.

10.Nje aftesi e lart degjimi, mbi mesataren.

11.Nje ndjeshmeri e larte ndaj zhurmave te teperta.

12.Ka nevoj te largohet per disa kohe nga njerezit "normale" per te qen vetem, ose te qendroje me njerez qe ndajne te njejtat interesa ne fushen spirituale.

13.Femije hiperaktiv.Zakonisht e ndjen veten si te zene ne gracke dhe e shpreh veten ne menyre te tille qe krijon probleme me te tjeret.

14.Nje deshire e brendshme per te ber ate qe duhet bere dhe pse kjo gje mund tmos jet e mesuar

15.Nje ndjeshmeri e madhe apo tolerance e madhe ndaj alkoolit, drogave apo barnave.

16.Esht ne gjendje te krijoje nje bote iluzioni ne mendjen e vet ku perfshihen aliene,udhetime ne bot te tjera etj...

17.Endrra ku perfshihen fluturime te trupit fizik apo edhe eshte ne gjendje te realizoj projeksionin astral

18.Ka enderra profetike, vizione

19.Eshte empath.

20.Ka nje deshir te madhe perr te sheruar

21.Ka nje deshire per te shpetuar boten ose per te zgjidhur probleme.

22.Ka nje besim te forte se ekziston nje hyjni i plotfuqishem,i gjithdijshem edhe pse mund qe te mos tket ditur kurre per Zotin.

23.Ka nje ndjesi se feve u mungojne disa elemente ne mesimet e tyre.

24.Ka nje deshire sh te madhe per te zbuluar  ato elemente spirituale qe mungojn tek fete.

25.Kohe e humbur,kohe qe ecen shum shpejt, apo ngadale

26.Ka eksperjence te teletransportimit/bilokacionit.

27.Ka eksperjenc te te qenit i padukshem, dmth thot se ka par x person por ky x person thot se nuk e ka par ate.

28.Nje lidhje shum e fort me kafshet.]

29.Komunikim telepatik me kafshet.

30.Nje terheqje e vecante me macet,te gjitha macet duket sikur jane shoket e tij/saj.

31.Nje terheqje ndaj shpendeve si shqiponja, fajkoi.

32.Nje terheqje ndaj kafsheve si ariu,ujku, bualli

33.Ka nje neveri ndaj qyteteve te medha,preferon te jetoj ne zona rurale me pran natyres.

34.Ka nje ide te brendshme se dicka po shkon keq ne shoqeri.

35.Ka nje terheqje te brendshme sh te forte qe vazhdimisht e ben te ditur se ai/ajo esht me sh sesa mendon se esht edhe se duhet te gjeje arsyen cfar esht apo pse??

36.Nje neveri e madhe ndaj dhunes, luftes

37.Ka nje deshire te brendshme sh te forte per tu lidhur perjete me nje person te sexit tjeter .Kete deshire mund ta ket pasur qe femije.

38.Ka dije per terheqjen romantike dhe dashurie qe ne moshen 10 vjec

39.Zakonisht ka flok bjonde apo te kuq, mund te ket edhe me ngjyra te tjera por ne gjenomen e vet mbeten ende me flok me ngjyre te kuq apo bjond.

40.Ka nje cehre fytyre te kuqe apo te zbehur.

41.Ka nje iq mbi mesataren

42.Ka nje neveri ndaj feve me dominim ekstrem mashkullor apo femeror.E di se ekziston nje balance.

43.Ka nje terheqje ndaj dukurive te fuqishme ne natyre si stuhite, rrufet, ujevarat,

44.Ka nje terheqje ndaj simboleve te lashta.

45.Esht nje lexues qe thith me shpejt njohurite sesa nje njeri mesatar.

46.Esht i terhequr ndaj shkencave te tilla si arkeologjia,astronomia, apo fizikakuantike

47.Ka nje neveri ndaj lojrave seksuale, raciste

48.Ka nje nevri ndaj puneve te zakonshme me veprime qe perseriten qe jan monotone.Nuk plq te punojn per te tjeret, me teper plq te zbuloj dicka qe e di se eshte aty jashte.

49.Ka pritshmeri se ndryshime te medha do ndodhin se afermi ne toke

50.Ka nje ndjesi se esht me shume se thjesht nje pasardhes i prinderve te vet, e ka nje mision te papermbushur

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi