Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme

Shko poshtë

kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme Empty kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Vizitor Thu 26 Nov 2009 - 1:46

Kuriozitete dhe ngjarje te çuditshme!

1.Milingonat e ndjejnë tërmetin që më parë dhe dalin menjëherë nga foletë.
2.Peshqit e harrojnë çdo gjë që ndodhen vetëm pas 10 min.
3.Një njeri harxhon mesatarisht 3 vjetë të jetës ne banjo.
4.DNA ka një madhësi prej 1 të mijtat e milimetrit, përbehet prej rreth 200 miliard atomesh dhe përmban 1 milion faqe njohuri.
5.Në krahun e një majmuni ka rreth 25 milionë qime.
6.Në Zelandën e Re ka 4 milionë njerëz dhe 70 milionë dele.
7.Më shumë se 1 miliard tranzistorë prodhohen....çdo sekondë.
8.Mesatarisht në botë shkohet në shkollë 200 ditë, në SHBA 180 ditë, në Suedi 170 ditë, në Japoni 243 ditë.
10.Një në 10 persona në botë jetojnë në ishull.
11.Shkencëtarët britanez kanë llogaritur se macat , të cilat ata i mbajnë në shtëpi për 1 vit asgjësojnë50 milion minjë dhe 20 milion zogj të vegjël.
12.Fëllënza është në gjendje që 30 ditë të jetojë pa ushqim.
13.Në janar të vitit 1978 në mishtoren "la Ron" në Misuri të SHBA-ve është prodhuar suxhuku me gjatësi prej 5,7 metrash dhe peshonte 207,3 kg.
14.Me gjatësinë e verifikuar zyrtarisht prej 8,8 cm turku Mehmet Ozjurek është shpallur para pak kohe fitues në garat e dyta ndërkombëtare të hundëmëdhenjvetë nbajtur në Stamboll.
15.Në Britaninë e Madhe është kultivuar lakra më e madhe.Pesha e saj është 51,80 kg.
16.Autobusi i prodhuar në Moskë (Rusi) më vitin 1955 është i gjatë 17 metra dhe në të mund të vendosen 200 udhëtarë.
17.Braziliani Edson Donasimento Pele,konsiderohet si futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.Në 1254 ndeshje futbollistike ai shënoi 1216 gola.
18.Fusha më e madhe e naftës në botë është ajo e Ghavar-it (Arabia Saudite), e ngritur nga kompania a përpunimit të naftës "Armako".Madhësia e fushës është 241,5x35.42 km2.
19.Alfabeti më e gjatë është i gjuhës kamboxhiane me gjithsejt 72 shkronja.
20.Numri më i madh i të vdekurve nga uria është shënuar në periudhën 1918-1943 në të cilën vdiqën gjithsejt 28 104 000 njerëz
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme Empty Re: kuriozitete dhe ngjarje te cuditshme

Mesazh nga Anakonda Mon 23 Apr 2012 - 18:07

me tre vertet qenkan te cuditshme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi