Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Shko poshtë

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës Empty Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Mesazh nga Vizitor Tue 8 Dec 2009 - 13:20


Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës
Gati se 1/3 e femrave kanë pranuar se do të kishin mbathur veshje seksi, nëse kjo do t'ju ndihmonte të fitonin bonuse apo privilegje në vendin e punës.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Gati se 1/3 e femrave kanë pranuar se do të kishin mbathur veshje seksi, nëse kjo do t'ju ndihmonte të fitonin bonuse apo privilegje në vendin e punës. Ndërsa një numër i vogël i tyre (5%) - aktivitetin apo suksesin eventual në punë e bazojnë kryesisht në seksualitetin e tyre karshi shefave.

Hulumtimin e ka realizuar faqja e internetit [Only mods are allowed to see this link] ndërsa në kërkim kanë marrë pjesë mbi 3000 gra të punësuara, nga të cilat 78% janë të bindura se pamja e jashtme ndikon shumë në vendin e punës. Mbi 50% e grave kanë pohuar se përkujdesja për pamjen e jashtme ju ka ndihmuar në këtë kontekst.

"Kërkimet tregojnë se pamja e jashtme me të vërtetë ndikon në suksesin profesional. Madje edhe kur punoni nga shtëpia, veshja ndikon në produktivitetin tuaj. Nëse visheni me shumë pakujdesi, vështirë se do të keni ndonjë sukses të madh", shpjegon njëra nga zyrtaret e faqes së internetit që ka realizuar kërkimin.

Anketa po ashtu ka vënë në pah se 2/3 e grave mendojnë se kanë kontroll më objektiv ndaj gjërave, nëse duken bukur, ndërsa 61% e të anketuarave vlerësojnë se kolegët më shumë i vlerësojnë për zgjedhjen e duhur të gardërobës, se sa për gjërat tjera.

Gratë janë treguar shumë tendencioze edhe ndaj konkurrencës me koleget, ku 48% e tyre kanë pranuar se "garojnë" me koleget e punës - se cila do të vishet më seksi.

Për dallim nga gjinia e bukur, kjo përqindje te meshkujt (për ato që duan të duken mirë në vendin e punës) rezulton 27%. (

[You must be registered and logged in to see this image.] Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës Empty Re: Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Mesazh nga WebMaster Tue 8 Dec 2009 - 13:23

hahahaha vera me ka ndodhur nje gje e tille ne fillim mua u vesha nje dite sexsi mi edhe ika ne pune direktori me i madhi me tha per inxhinjere si je nuk ben per kete pune hahahahahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës Empty Re: Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Mesazh nga Vizitor Tue 8 Dec 2009 - 13:31

hahahaha te ka dal per keq ty,mos e perserit me mi [You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës Empty Re: Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Mesazh nga WebMaster Tue 8 Dec 2009 - 13:32

jojo mi se sme len ne pune pastaj rehat kete kam frike hahahaha se jam edhe e gjat dreqin [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës Empty Re: Veshje seksi - për të fituar privilegje në vendin e punës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi