Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cigarja ndal trenin më të shpejtë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cigarja ndal trenin më të shpejtë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cigarja ndal trenin më të shpejtë

2 posters

Shko poshtë

Cigarja ndal trenin më të shpejtë Empty Cigarja ndal trenin më të shpejtë

Mesazh nga Alberti Sat 2 Jan 2010 - 13:58

Cigarja ndal trenin më të shpejtë F.1231160904520_m

Cigarja ndal trenin më të shpejtë


Treni më i shpejtë është ndalur për dy orë e gjysmë, vetëm shtatë ditë pasi është lëshuar në qarkullim, për shkak të mosrespektimit të ndalimit të pirjes së duhanit.
Treni është ndalur në jug të Kinës, pasi ishte aktivizuar alarmi i cigares së ndezur, e cila kështu kishte vonuar udhëtimin prej 1.100 km, nga qyteti Guangzu deri në Vuhan.

Kontrollorët e trenit të shpejtë nuk kishin mundur të gjenin duhanpirësin e papërgjegjshëm, i cili kishte ikur nga vendi i ngjarjes para se të aktivizohej alarmi, bën të ditur agjencia Xinhua.

Zëdhënësi i hekurudhave ka thënë se pirja e duhanit është rreptësishtë e ndaluar në këtë tren, madje edhe në tualete të tij, sepse mund të aktivizojë alarmin dhe kështu të shkaktojë prishje në pajisje.

Treni më i shpejtë në botë udhëton me një shpejtësi prej 350 km në orë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cigarja ndal trenin më të shpejtë Empty Re: Cigarja ndal trenin më të shpejtë

Mesazh nga Anakonda Sat 21 Apr 2012 - 17:31

teper e habitshme me than te drejten.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi