Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi

2 posters

Shko poshtë

Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi Empty Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi

Mesazh nga Alberti Thu 18 Feb 2010 - 1:02

Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi

Aktivistë të fshatit palestinez Bilin afër Ramallahut, të inspiruar nga filmi “Avatar” protestuan kundër barrikadave izraelite në Bregun Perëndimor me ngjyrat e popullit Na’vi.
Fushata e tyre tërhoqi vëmendjen e opinionit, ndërsa aktivitetet e demonstruesve në të kaltra me fustanella të shkurta dhe flokë të gjatë të lëshuara, dëshmuan se hit-filmi fantastik-shkencor ka bërë për vete edhe shumë adhurues në Lindjen e Mesme.
“Njerëzit që kanë parë këtë film e kanë kuptuar se jemi në të njëjtën situatë me ta”, thotë Mohammed Khatib, njëri prej aktivistëve palestinezë.
Kur arritën në postbllokun e ushtrisë izraelite, ata u shpërndanë me gaz lotsjellës. Përkundër “përgjigjes” izraelite për protestën, Khatib e vlerësoi protestën të suksesshme.
“Mu si në film, okupuesit na dërguan mesazhin se ata mund të marrin çfarë të dëshirojnë dhe askush të mos i ndalojë. Megjithatë edhe ne i kemi dërguar porosi atyre, e ajo porosi është se ata s’mund të marrin çfarë dëshirojnë. Kjo është toka jonë”, tha ai.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi Empty Re: Palestinezët protestojnë të veshur si Na’vi

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 4:59

edhe keta kush e di se cpo bejne
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi