Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë

Shko poshtë

Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë Empty Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Tue 23 Feb 2010 - 6:36

Stripi i parë i Supermenit shitet për një milionë dollarë Xof90o


New York, 23 shkurt - Një kopje e rrallë e stripit të parë ku paraqitet Supermeni i famshëm është shitur për shifrën rekorde prej një milionë dollarëve, raporton AP.
Heroi i njohur nga planeti Kripton është paraqitur për herë të parë në vitin 1938 në numrin e parë të stripeve “Action Comics”, që admiruesit e konsiderojnë si “Grali i Shenjtë” midis stripeve. Në faqen e parë të stripit është paraqitur duke ngritur automobilin.
Stripi është shitur me ankand nëpërmjet ComicConnect.com, ndërsa emri i shitësit dhe blerësit nuk janë bërë publik.
Rekordin e mëparshëm e mbante numri i njëjtë i “Action Comics”, i cili është shitur për 317 000 dollarë. Kopja e shitur të hënën ka arritur çmimin shumë më të lartë se ajo e pritur pasi është ruajtur më mirë. Çmimi fillestar i stripit ishte dhjetë cent.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi