Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Automobili i së ardhmes pa shofer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Automobili i së ardhmes pa shofer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Automobili i së ardhmes pa shofer

2 posters

Shko poshtë

Automobili i së ardhmes pa shofer Empty Automobili i së ardhmes pa shofer

Mesazh nga Alberti Wed 24 Feb 2010 - 1:56

Automobili i së ardhmes pa shofer

Studioja e dizajnit industrial “Mike and Maaike” nga San Francisco vazhdoi me qasjen eksperimentale të dizajnit në nivel më të lartë, duke krijuar zgjidhje progresive për prodhimet e teknologjisë së lartë, ndërmjet tjerash edhe automobilave.
Ata krijuan konceptin e automobilit i cili drejtohet dhe parkohet vetvetiu dhe e titulluan “Autonomobile” i cili nuk ka shofer fare.
Ky automobil ende është vetëm plan ideor, por dizajnerët parashohin se ai mund të marr formën deri më 2040. Dizajni i veçantë i këtij automobili nënkupton shtatë ulëse të rehatshme dhe dritare të cilat ofrojnë pamje panoramike.
Ajo që e dallon prej automobilave të zakonshëm është se nuk ka pedale, timon, dhe as vend të paraparë për shoferin. Pasi dërgon udhëtarët në destinacionin e caktuar, automobili parkohet vetë.
Ky automobil është paraparë të ecën me energji elektrike dhe solare dhe për këtë arsye është i pranueshëm edhe ekologjikisht. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Automobili i së ardhmes pa shofer Empty Re: Automobili i së ardhmes pa shofer

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 4:36

sa mire ti japin vete plasagjeret...........

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi