Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri

Shko poshtë

Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri Empty Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri

Mesazh nga An0nim Tue 16 Jul 2013 - 0:08

Vrasja me silenciator, i ati: Mondi i ndershëm, punoi 14 vjet shofer në kryeministri 70576_4TIRANE - Ende nuk kam marrë përgjigje se kush më vrau djalin e parë… Kërkoj vetëm drejtësi…". Është vdekja e dytë në familjen Dervishi dhe të gjithë e kanë të pamundur që të mbajnë lotët. Me mjekrën që i dridhet, babai i Edmond Dervishit, 49-vjeçarit që u ekzekutua dy ditë më parë në kryeqytet, rrëfen momentin e parë kur mësoi lajmin e vrasjes së djalit të tij të dytë. "Sapo pashë emrin në televizor, dola me vrap në rrugë", pohon 77-vjeçari, Gëzim Dervishi. Ai nuk ka asnjë dyshim se përse mund të jetë vrarë djali i tij, por di vetëm që asnjëherë Edmondi nuk ka qenë i përfshirë me bandat apo edhe botën e krimit. Më shumë nga të gjithë, vdekjen e 49-vjeçarit e ka përjetuar mbesa e tij, Enxhi, e cila që nga vdekja e babait të saj në 1997, Gentian Dervishit (i njohur nga miqtë si Gent "Kadaifit"), ishte rritur me xhaxhain e saj. Të gjithë përpiqen që ta qetësojnë, por ajo vetëm qan dhe pyet pa fund: "Çfarë tha ndonjë gjë për mua? Pse ma vranë edhe këtë që kisha? Janë pyetje që ndoshta nuk do të marrin përgjigje ndonjëherë. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Z. Gëzim, ku ishte atë ditë Edmondi? [/b]
Djali atë ditë ishte në plazh me shoqërinë e tij dhe në mbrëmje erdhi të më takonte. Erdhi këtu, bëmë pak muhabet dhe pastaj iku në shtëpinë e tij bashkë me të fejuarën. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Atë natë ju tha gjë djali juaj për ndonjë konflikt të mundshëm apo ndonjë problem të kohëve të fundit?[/b] 
Ai nuk ka pasur asnjë shqetësim. Mua nuk më ka thënë asnjëherë se kishte probleme. Djali im ka qenë njeri që e respektonin të gjithë, nuk ka pasur probleme me asnjë person. Çdo ditë nga ora 10:00-12:00 shkonte në shtëpi. Nëse Edmondi do të kishte sherre, unë do ta dija. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Po natën që ndodhi vrasja, sa qëndroi tek ju?[/b] 
Si zakonisht, nuk kishte ndonjë ndryshim. Nuk ndenji shumë dhe më tha që po shkonte në shtëpi së bashku me të fejuarën. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Si e mësuat lajmin?[/b] 
I kisha thënë gruas që të vinte të më hidhte një ilaç tek syri, sepse e kam operuar. Isha shtrirë kur në televizor dëgjova që tek gjimnazi "Partizani" kishte ndodhur një vrasje. I thashë gruas që kishte ndodhur një vrasje, kur pak më vonë pashë emrin e tim biri në televizor. Në ato momente nuk u mendova shumë, vesha shapkat dhe dola në rrugë. Aty pashë policinë që kishte rrethuar vendin e ngjarjes. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Ku punonte Edmondi?[/b] 
Edmondi ka punuar gjithmonë në punë të ndershme, ka qenë 14 vjet shofer në Kryeministri, ka punuar me shumë ministra. Nuk ka qenë as biznesmen, as i lidhur me bandat, siç ka dalë deri më tani. Së fundmi, punonte tek KQZ-ja, por ka punuar gjithmonë në punë të ndershme. Atë e njeh e gjithë Tirana. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Ka qenë vetëm në makinë djali juaj? [/b]
Jo, ka qenë me të fejuarën, por ajo ka qenë në dyqan duke blerë bukë dhe nuk ka parë asgjë. Kur është kthyer, e ka gjetur Edmondin të shtrirë dhe të mbuluar në gjak. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Keni ndonjë dyshim për vrasjen e djalit tuaj? [/b]
Nuk kam dyshime tek askush, nuk mund t'ia vë gishtin askujt. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Mendoni se kjo ngjarje ka lidhje me vrasjen e djalit tuaj të parë?[/b] 
Në vitin 1997 më kanë vrarë edhe djalin tjetër, për tifozllëk motorësh, por nuk besoj se ka lidhje. Ata, atë që kishin për të bërë, e bënë që atëherë. 
[b style="margin: 0px; padding: 0px;"]Çfarë kërkoni nga drej-tësia shqiptare?[/b] 
Kërkoja që policia dhe drejtësia të zbardhë ngjarjen. Unë kërkoj vetëm drejtësi. Edhe sot e kësaj dite ende nuk kam marrë përgjigje se kush ma vrau djalin e parë. Vetëm kaq kërkoj, drejtësi.
/Balkanweb
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi