Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri

Shko poshtë

Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri Empty Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri

Mesazh nga Vizitor Wed 24 Feb 2010 - 8:58

Di Paola: Shkupi pothuajse në NATO, problemi i vetëm - emri F.0224105909706_mFtesa për Maqedoninë për anëtarësim në NATO është e hapur dhe sapo të zgjidhet emri ajo do të bëhet pjesë e Aleancës, deklaroi kryesuesi me komitetin ushtarak të NATO-s, admirali Giampaolo di Paola në fjalimin para Fondacionit Heritage në Washington.
"Ende është në tryezë ftesa për anëtarësim në NATO dhe sapo të zgjidhet kontesti me emrin, Shkupi do të bëhet anëtare e NATO-s. Ky është sinjal i fuqishëm politik që e përsëritëm. Ne e llogarisim Shkupin jo vetëm si partner të fuqishëm, por edhe më shumë se kjo, pothuajse në Aleancë, për shkak se e vetmja gjë që e prolongon anëtarësimin në bazë është emri", i është përgjigjur Di Paola pyetjes së Zërit të Amerikës - se si NATO planifikon ta zgjidhë situatën në të cilën Maqedonia sipas numrit të armatës është kontribuuesi i katërt në misionin ISAF në Afganistan, ndërsa megjithatë ende është para dyerve të Aleancës
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi