Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Restorante interesante People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Restorante interesante People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Restorante interesante

2 posters

Shko poshtë

Restorante interesante Empty Restorante interesante

Mesazh nga Aristogata Thu 25 Feb 2010 - 10:59

Ekzistojne restorante ne bote qe per klientet me kerkues, ofrojne shume me teper se ushqim te mire dhe sherbim te shpejte. Mund te hani darke ne tualet, ne karrige te ngritur me shume se 40 metra lart, apo ne erresire te plote, shkruan ueb-faqja nuffy.netTualet-restorant (Tajvan)

A keni degjuar ndonjehere qe njerezit te darkojne ne WC, bile edhe te argetohen? Restoranti "Marton Theme" ne Kaohsiung eshte i krijuar ne stil tualeti dhe eshte hit i madh, mes banoreve lokale dhe turisteve. Eshte i dekoruar sikur cdo tualet i zakonshem, per shembull me karrige qe jane WC guaca me ngjyra. Ushqimi sherbehet ne pjata dhe ene ne forme pisoari, ne tavolina te bera nga vaskat dhe te mbuluara me siperfaqe prej xhami. Restoranti mori emrin sipas fjales kineze 'matong' qe do te thote tualet. Pronari Eric Wang, thote se objekti i tij 'nuk shet vetem ushqim, por edhe qeshje'. Ushqimi eshte i zakonshem per kete territor, ndersa shujta komplete perfshire edhe supen, akulloren kushtojne 6-10 dollare.Restoranti "kanibal" (Japoni)

Emri i restorantit "Nyotaimori" qe fjale per fjale do te thote 'pjate nga trupi i femres', andaj nuk te cudit qe e quajne 'restoranti kanibal'. Ketu do te sherbeheni me sushi, sashimi dhe ushqime tjera ne forme te trupit te njeriut, te vendosur ne tavolinen e operimit, sikur ne spital. Detyra e klientit eshte te hap trupin dhe te haje brendesine. Trupi do te gjakoje derisa ta prisni, ndersa zorret dhe organet e tjera te brendshme, hahen teresisht.Darka ne qiell (Belgjike)

"Darka ne qiell" ne Bruksel, eshte restorant i cili mund t'u sherbeje me se shumti 22 personave, madje ne 45 metra lartesi. Karriget dhe tavolinat jane te dizenjuara ne menyre speciale dhe ngrihen ne ajer permes nje vinci. Mos harroni te lidhni rripin dhe kurrsesi mos e leshoni lugen nga dora!


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Restorante interesante Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Restorante interesante Empty Re: Restorante interesante

Mesazh nga Aristogata Thu 25 Feb 2010 - 10:59

Ne erresire (Kine)

Restoranti i pare "ne erresire" ne Azi, zyrtarisht eshte hapur ne dhjetor 2006 ne Pekin. Brendesia e objektit eshte e ngjyrosur teresisht me te zeze, ndersa klientet ne hyrje (te ndricuar) i presin kamerieret me syze per pamje ne erresire dhe i dergojne deri ne dhomat e erreta, per t'i ndihmuar te gjejne uleset. Llambat me bateri, telefonat celulare madhe edhe oret qe ndricojne, jane rreptesisht te ndaluar ne kete restorant. Nese pyesni rreth perdorimit te tualetit, nuk ka nevoje per brengosje, sepse keto hapesira jane te ndricuara.Restoranti ne varreza (India)

'New Lucky restorant' ne Ahmadabad eshte i famshem per cajin e tij me qumesht, kifle me gjalpe dhe varreza mes tavolinave. Objekti eshte ndertuar mbi varrezat e mbyllura te lashta myslimane, por nuk dihet se kush eshte i varrosur ne senduket e vegjel ne dysheme te restorantit. Klienteve iu pelqen rrethi, ndersa pronari Krishan Kutti Nair konsideron se kjo mjafton. "Varrezat jane fat i mire", thote ai. 'Puna jone ecen shume mire, shkaku i varrezave".

Varrezat jane te ngjyrosura me te gjelber, ndersa menaxheri i restorantit cdo dite vendos mbi to nje lule. Jane te vendosur, pa ndonje rend, brenda objektit nje tek kasa, nje ne mes, ndersa kater deri tek muri i kuzhines.Burgu (Itali)

Ky restorant eshte i vendosur brenda nje burgu te ruajtur mire ne Voltera dhe aq shume eshte i njohur saqe zyrtaret hapen me shume objekte te tilla. Krahas tingujve te pianos, ku ekzekuton Bruno i denuar me burg te perjetshem per vrasje, klientet darkojne te rrethuar me mure te larta rreth 20 metra, kulla vrojtuese, reflektore dhe kamera te sigurimit. Nen syrin e mprehte te rojeve, rreth 20 kuzhinier dhe kamerier jane aty, qe te sherbejne ushqimin per klientet te cilet kane kaluar kontrolle te rrepta sigurie. Ne kete restorant nje tavoline duhet rezervuar jave me pare.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Restorante interesante Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Restorante interesante Empty Re: Restorante interesante

Mesazh nga Aristogata Thu 25 Feb 2010 - 10:59

Restoranti nenujor (Maldive)

Restoranti i pare nenujor ne bote u hap ne vitin 2007 ne Maldive. Quhet "Ita" qe do te thote margaritar dhe gjendet pese metra nen siperfaqen e Oqeanit Indian. I rrethuar me korale te shumta, klienteve iu ofron pamje ne rreth prej 270 grade ne jeten nenujore. Ai eshte i bere ne kuader te rinovimit te ishullit Rangalifinolhu.Lakra dhe kondome (Tajlande)

Zinxhiri tajlandez i restoranteve 'Lakra dhe kondome' u ofron klienteve te vete edhe nje pervoje te paperseritshme. Ne muret e restorantit gjenden kondome, ndersa fotografite e tyre jane te ngjitura edhe neper tepsi. Ne vend te cokollates, ne fund te darkes klienteve do t'iu ofrohen kondome. Fitimin qe realizon restoranti, i shkon Shoqates per Zhvillimin e Bashkesise dhe Banoreve.Restoranti mjekesor (Tajvan)

"D.S Music restorant" ne Taipei eshte ndertuar ne stil te spitalit, me paterica ne mure, kameriere te veshura si motra medicinave dhe pije qe sherbehen nga qeset per infuzion. Pronari i restorantit erdhi ne kete ide, sepse deshi te shprehe mirenjohje per kujdesin qe i kishin ofruar mjeket, perderisa gjendej ne nje spital lokal.Restoranti i luftes (Liban)

Buka ne forme projektimi, patatet si granata, menyja e pazakonte dhe rrethi e bejne kete zinxhir te restoranteve unik ne Liban.

"Buns and Guns" eshte restorant i njohur ne tere shtetin si shtepi e 'Ak-47 kallashnikovit', qe ne fakt eshte senduic me mish vici. Kuzhinieret bartin helmeta, ndersa klientet mund te porositin 'Claymore Pizza' dhe te kenaqen ne shujten e tyre krahas zhurmes se shkrepjeve nga pushka dhe eksplodimi. Mjaft flet motoja e ketij restoranti qe thote: Senduici mund t'iu vras'.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Restorante interesante Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Restorante interesante Empty Re: Restorante interesante

Mesazh nga Anakonda Mon 27 Feb 2012 - 18:59

Restorante shume interesante qenkan.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Restorante interesante Empty Re: Restorante interesante

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi