Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat

Shko poshtë

Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat Empty Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Fri 26 Feb 2010 - 1:20

Mourinho, nuk ndal "sulmet" ndaj Chelseat 2rclnhx



Milano, 26 shkurt - Trajneri portugez Jose Mourinho është shumë optimist se me skuadrën e tij, Inter, do të kalojë në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Interi e mposhti ish-skuadrën e Mourinhos, Chelsean, të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve (2:1). Fituesi i kësaj sfide do të vendoset më 16 mars në "Stamford Bridge". Mourinho është i bindur se në "Stamford Bridge" do të dalë fitues.
"Mourinho nuk humb në 'Stamford Bridge'. Do të jetë mjaft emocionuese për mua rikthimi në 'Stamford Bridge', këtë e di. Mirëpo unë atje vij për të kryer një punë - për të fituar", ka thënë Mourinho.
Mourinho ishte trajner i Chelseat nga viti 2004 deri në vitin 2007. Ai me skuadrën londineze fitoi dy tituj të Premier Leagues së Anglisë, para se të shkarkohej në shtator të vitit 2007. Portugezi veçanërisht njihet për serinë e pamposhtmërisë në "Stamford Brdige". Këtë seri e ka edhe te Interi në stadiumin "Giuseppe Meazza".
Interi me shumë mund mposhti Chelsean në ndeshjen e parë të zhvilluar të mërkurën. Mirëpo Mourinho nuk është i brengosur. Në fakt, ai është më i qetë se që ishte para ndeshjes.
"Është një fitore që ka shumë kuptim dhe nuk ka kuptim fare. Gjithçka do të vendoset në ndeshjen e dytë. Është kryer vetëm gjysma e punës. Ne jemi në epërsi dhe kemi 90 minuta për të luajtur në 'Stamford Bridge'. Chelsea ka ambiciet që të përmbysë rezultatin. Ne kemi ambiciet tona për të arritur në çerekfinale. Unë jam më optimist se që isha para të mërkurës. Ne tash jemi në epërsi, ndërsa më herët ishte 0:0", ka thënë Mourinho.
Chelsea ishte skuadër më aktive dhe pati më shumë goditje në portë, por për Mourinhon këto statistika gënjejnë.
"Statistikat mund të gënjejnë në futboll. Gjuajtjet në gol llogariten, ndonëse nuk janë as afër që të gjejnë cakun. Mua vetëm më kujtohen dy raste të rrezikshme të Chelesat. E para ishte traversa e goditur nga Didier Drogba dhe e dyta ishte ai rast i Frank Lampardit, gjuajtjen e të cilit e ndali Julio Cesar. Kaq ishin rastet e Chelseat", ka thënë Mourinho.
Ndërkohë, skuadra londineze Chelsea është ankuar në referim. Chelsea thotë se i është mohuar një penallti në pjesën e parë kur u ndal në mënyrë të palejueshme sulmuesi Salomon Kalou nga argjentinasi Walter Samuel.
"Është mëkat se me çfarë rezultati përfundoi ndeshja, pasi Chelsea luajti shumë mirë. Mirëpo, nuk është rezultat i keq. Është mëkat që nuk na u referua penallti në pjesën e parë. Me arbitrin spanjoll Mejuto Gonzalez sa isha në Milan patëm problem edhe në finalen e vitit 2005 në Stamboll. Mirëpo, prapë unë e vlerësoj atë si një arbitër fenomenal", ka thënë trajneri italian i Chelseat, Carlo Ancelotti.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi