Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, reagime te forta pas masave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, reagime te forta pas masave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greqi, reagime te forta pas masave

Shko poshtë

Greqi, reagime te forta pas masave Empty Greqi, reagime te forta pas masave

Mesazh nga Vizitor Thu 4 Mar 2010 - 8:20

Greqi, reagime te forta pas masave GreqiE shokuar eshte sot e gjithe Greqia dhe kjo fjale perfshihet ne te gjitha te perditshmet greke qe qarkullojne sot dhe karakterizojne me kete menyre masat e marra dje nga qeveria e Papandreu.

I menjehershem ka qene reagimi i qytetareve te cilet deklarojne se nuk do te pranojne ne asnje menyre keto reduktime te te ardhurave te tyre qe nuk ka nderrmare asnje qeveri ne 65 vitet e fundit.

Prej oreve te para te mengjesit militante te Partise Komuniste kane hyre me force ne ambientet e Ministrise se Financave duke varur edhe nje pankarte te madhe ne fasaden e saj ku ftonin te gjithe popullin te protestoje per keto masa. Nje grup prej 50 vetesh kane hyre edhe ne ambientet e televizionit shteteror ERT3 ne Selanik duke kerkuar te lexojne nje deklarate ne edicionin e lajmeve qe transmetohej direkt ne ate ore.

Dy sindikatat me te medha te vendit ajo e nenpunesve te sektorit shteteror dhe te atij privat diskutojne per nje greve te pergjithshme ne daten 11 mars. Shume sheshe te kryeqytetit grek jane kthyer sot ne vende tubimesh proteste, ndersa anetaret e Partise Komuniste protestojne ne mitingje te vecanta ne 62 qytete te vendit.

Neser ne oren kur do te votohet projektligji i masave financiare ne parlament do te kete ndalim pune ne gjithe Greqine per disa ore. Ndersa greve 24 oreshe kane shpallur po per neser, sindikatat e mesuesve si dhe mjeket dhe personeli spitalor. Diten e hene do te zhvillojne greve dy ditore tatimtaksat.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi