Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Panasonic Lumix G2 e G10 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Panasonic Lumix G2 e G10 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Panasonic Lumix G2 e G10

Shko poshtë

Panasonic Lumix G2 e G10 Empty Panasonic Lumix G2 e G10

Mesazh nga Binni Mon 8 Mar 2010 - 10:31

Panasonic Lumix G2 e G10 F.0308101758231_m

Para paraqitjes së planifikuar zyrtare Panasonic ka publikuar të dhënat e plota në faqet zyrtare të internetit për dy fotoaparatet e radhës nga seria e modeleve Micro Four Thirds. Bëhet fjalë për fotoaparatet Lumix G2 i G10.

Të dy fotoaparatet do të vijnë me sensorë të rezolucionit 12 megapiksela, ekrane rrotulluese prej 3 inçësh dhe mundësinë e incizimit të video materialeve me 720p.

Risi në këto modele është ekrani i ndjeshëm në prekje, derisa në modelin G2 risi është mundësia e incizimit të videove H.264 me 60 fps. Ndjeshmëria në dy modelet shkon deri në ISO 6.400, gjersa në ofertë do të jetë edhe një mikrofon shtesë si dhe blici. Mbështetja për kartelat e memories SDXC vjen në mënyrë standarde në modelin G10, mirëpo kjo nuk është vërtetuar edhe për modelin G2.

Panasonic Lumix G2 e G10 Panasoniclumix1

Pritet që Panasonic do t’i paraqes këto fotoaparate së shpejti, kur do të bëhen të ditura edhe çmimet e dalja në shitje.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi