Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes

Shko poshtë

Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes Empty Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes

Mesazh nga Vizitor Wed 10 Mar 2010 - 2:08

Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes George-WhitesidesNje profesor amerikan ka shpikur nje cip qe mund te revolucionarizoje shkencen e mjekesise.

Mjafton vetem pak kohe dhe mund te merrni menjehere pergjigjen per semundjen nga e cila vuani. Ky eshte premtimi i George Whitesides, kimist ne Harvard, i bere nje interviste per kanalin CNN. Cipi kushton shume pak dhe ai funksionon ne menyre shume te thjeshte.

Mjafton nje pike gjaku ne kanalet e ndryshme te cipit ku ndodhen substanca te ndryshme kimike, te cilat reagojne pas kontaktit me gjakun. Ne kete menyre, kanalet reagojne me ngjyra te ndryshme per te treguar nese vuani ose jo nga semundjet.

Ne vendet e varfera kjo mund te rezultoje nje metode mjaft efikase, pasi njerezit nuk kane mundesi te kryejne analiza te detajuara. Kimisti shpjegon se ky test mund te prodhohet ne mase dhe eshte shume ekonomik.

“Prandaj shkenca eshte mahnitese. Heq nje shtrese te qepes dhe poshte gjen gjithmone dicka qe nuk e kishe imagjinuar”, thekson shkencetari amerikan.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes Empty Re: Mjekesi, cip per te marre pergjigjen e semundjes

Mesazh nga Anakonda Sun 8 Apr 2012 - 17:33

ou,sa zbulime po behen knej

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi