Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit

Shko poshtë

Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit Empty Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit

Mesazh nga Vizitor Wed 10 Mar 2010 - 2:11

Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit Robot_DogNjerezit e verber ne Izrael mund te ndihen vertete me fat, pasi ata mund te heqin perfundimisht nga dora shkopin qe i ka shoqeruar per shume kohe, sepse tashme do te kene “syte” e tyre.


Behet fjale per shoqeruesin elektronik te te verberve, nje qenush robot, i krijuar nga dy 17 vjecare ne Jeruzalem. Yoav Copelan dhe Yoad Fried kane punuar per nje vit e gjysme me krijesen e tyre dhe me ne fund ai eshte gati te udheheqe te verberit ne stacionin e autobusit, ne nje dyqan veshjesh, ne nje bar kafe apo tek shtepia e miqve te tyre.

Qenushi do te prezantohet pas pak ditesh ne Muzeun e Shkences gjate edicionit 2010 te konferences se shpikesve te rinj izraelite. “Punon ende me rrota sepse do na duhet ende edhe disa kohe per t’i vendosur kembe”, shprehen shkencetaret e rinj. Ata besojne se shpikja e tyre do ndihmoje shume njerez ne nevoje, per t’ua bere jeten me interesante.

Por nuk jane te vetmit ata qe besojne ne suksesin e kesaj shpikjeje, pasi kompania nderkombetare Intel eshte interesuar per prodhimin ne mase. Yoav dhe Yoad jane nxenes te institutit teknik “Torah Umada” nje shkolle religjize hebraike nga ku kane dale edhe shume shkencetare te tjere.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit Empty Re: Izrael, shpiket qeni-robot per te verberit

Mesazh nga Anakonda Sun 8 Apr 2012 - 17:28

me ne fund dicka te hajrit e bon keta izraelitet
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi