Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greenpeace: Interneti ndot ambientin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greenpeace: Interneti ndot ambientin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greenpeace: Interneti ndot ambientin

Shko poshtë

Greenpeace: Interneti ndot ambientin Empty Greenpeace: Interneti ndot ambientin

Mesazh nga Vizitor Thu 1 Apr 2010 - 4:27

Greenpeace: Interneti ndot ambientin Internet-comShoqata Greenpeace ka leshuar alarmin për ndotjen e madhe që sipas saj, interneti i shkakton planetit.

“Reja dixhitale” krijon clirime të mëdha në atmosferë që mund të trefishohet në vitin 2020 për shkak të serverave të kolosëve të IT-së.

Në akuzë janë edhe smartphones e Ipad që krijojnë trafik të madh informacioni. Sipas Greenpeace, të gjitha informacionet tashmë ruhen në servera të mëdhenj, të cilët janë ndërtuar kryesisht me karbon. Raporti më i fundit i kësaj organizate shënjestron mbi të gjithe edhe blogun Faceb00k.

Kolosi i Mark Zuckerberg ka ndërtuar një qëndër për përpunimin e të dhënave në Prineville të Oregonit. “Duam që FB të përdorë 100 % energji të rinovueshme”, protestojnë ambientalistët. Më mirë është sjellë Yahoo që sipas Greenpeace, për serverin e ndërtuar në Buffalo ka zgjedhur të përdorë edhe energji hidroelektrike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Greenpeace: Interneti ndot ambientin Empty Re: Greenpeace: Interneti ndot ambientin

Mesazh nga Anakonda Sat 7 Apr 2012 - 17:47

mund ta ndos,por ne smund te rrrijme dot pa internet
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi